fbpx
Naujienos

Kino ekranus pasiekė šešiems „Oskarams“ nominuota juosta „Sensacija“

Kadras iš filmo „Sensacija“ „Du kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Sensacija“
„Du kine“ archyvas

Ketvirtadienį sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ rinkosi pirmieji skandalingo Tomo McCarthy filmo „Sensacija“ žiūrovai.

Tikra istorija paremto filmo centre – „The Boston Globe“ žurnalistinių tyrimų komanda Spotlight. Šiai dienai tai garsiausia ir ilgiausiai veikianti žurnalistinių tyrimų komanda JAV. 2001-2002 m. jos išaiškintas kunigų pedofilijos skandalą apskriejio visą pasaulį ir sukėlė Katalikų bažnyčios krizę.

Įdomu, kad skandalui iškilus į viešumą, daugelis dvasininkų net nebandė jo neigti. Atvirkščiai, – pripažino, kad filmas kelia diskusiją, yra įtikinamas ir korektiškas.

Spotlight žurnalistų vaidmenis sukūrė garsūs JAV aktoriai Michaelas Keatonas, Markas Ruffalo, Rachel McAdams. Jie dalijasi atsiliepimais, kaip jiems sekėsi įsijausti į žurnalistų kailį ir kodėl šis filmas buvo reikšmingas jų karjerai.

Akt. Michael Keaton  žurnalistas Walteris R. Robinsonas „Du kine“ archyvas
Akt. Michael Keaton žurnalistas Walteris R. Robinsonas
„Du kine“ archyvas

Akt. Michaelis Keatonas / Spotlight komandos vadas Walteris V. Robinsonas

„Pirmiausia, jautėme milžinišką atsakomybę. Juk filme įvardijami konkretūs asmenys,jų vardai, pavardės. Atskleidžiama, kad štai šis vyrukas arba šis iš tiesų egzistuoja. Kad jie – ne išgalvoti fiktyvūs charakteriai. Tai keblus reikalas. Istorijos pasakojimas galėjo pasisukti nelabai teisinga linkme. Manau, kad mums pavyko to išvengti ir ją pateikti korektiškai.

Galbūt nuskambės kiek keistai, tačiau jaučiuosi be galo laimingas ir dėkingas, kad galėjau prisidėti prie jos sukūrimo, nes galbūt ji pakeis kažkieno gyvenimą.

„Sensacija“ nėra antireliginis filmas, kuriuo siekiama sugriauti žmonių tikėjimą. Tai filmas ne apie religiją, bet apie institucijų prievartą, jų naikinančią galią. Yra gausybė žmonių, kurie siekia valdžios ir galios, o ją turėdami panaudoja pilietinėms teisėms apriboti, kitų bejėgiškumui išlaikyti. Taip nuolat atsitinka visame pasaulyje“.

Akt. Markas Ruffalo žurnalistas Michael Rezendes „Du kine“ archyvas
Akt. Markas Ruffalo žurnalistas Michael Rezendes
„Du kine“ archyvas

Akt. Markas Ruffalo / Spotlight komandos reporteris Mike’asRendezvous

„Visada labai vertinau žurnalistų darbą, bet dirbdamas su Mike’u ir kitais Spotlight komandos nariais suvokiau, kokio stipraus atsidavimo ir pasišventimo reikalauja ši profesija. Visada eiti tik už tiesą, nesileisti į jokius kompromisus, neleisti aistrai ir emocijoms užgožti tavo tikslo, tačiau neprarasti ir žmogiškojo jautrumo. Stebėti tokią integralią ir disciplinuotą žurnalistiką yra didžiulis malonumas.

Praleidau begalę laiko ruošdamasis vaidmeniui, nes pasakoja apie realius žmones, realius įvykius. Yra šimtai nukentėjusiųjų, todėl prie šios istorijos artėjome labai atsargiai. Man buvo didelė garbė atsidurti tinkamoje vietoje tinkamu laiku ir tapti šio filmo dalimi. Ne taip dažnai tokios galimybės pasitaiko karjeroje“.

Akt. Rachel McAdams žurnalistė Sacha Pfeiffer
Akt. Rachel McAdams žurnalistė Sacha Pfeiffer

Akt. Rachel McAdams / Spotlight komandos žurnalistė tyrėja Sacha Pfeiffer

„Patirtis, kurią gavau kurdama Spotlight žurnalistės Sachos Pfeiffer portretą, yra neįkainojama. Sacha yra neįtikėtina asmenybė, labai daug nuveikusi savo kelyje.

Pirmiausia, tai labai dėmesinga, pasitikėjimą kelianti klausytoja. Iš jos išmokau vienos svarbiausių žurnalistikos pamokų – klausytis. Sacha iki šiol nenumojo ranka į visą šią istoriją. Ji palaiko glaudžius ryšius su skandalo aukomis.

Siekiau kuo geriau tai išeikšti. Jaučiau spaudimą, kiek įmanoma tiksliau atskleisti jos asmenybę, kiek įmanoma labiau išlaikyti istorijos autentiškumą, pateikti ją sąžiningai.

Buvo nelengva atrasti balansą tarp charakterio kūrimo, informacijos rinkimo, bendraujant su Spotlight žurnalistais, ir bandymo išlikti natūraliai, tikroviškai“.

Šešiems „Oskarams“ nominuota „Sensacija“ jau rodoma Lietuvos kino teatruose.

Filmo anonsas:

Komentarai