fbpx
Kino garsai

Kino garsai #11 „500 meilės dienų“

Filmo „500 meilės dienų“ plakatas
Filmo „500 meilės dienų“ plakatas

Žinia, kad pagaliau sulaukus kalendorinės vasaros, darosi vis sunkiau susikaupti, dirbti, skaityti, tačiau „Kino garsai“ dar nepasiduoda ir tęsia savo kelionę ieškodami gražių skambesių iš kino filmų. Džiaugdamiesi pirma vasaros savaite dairomės ir vasariškų filmų – anot KINFO komandos atlikto gatvės interviu, jau antrą sezoną daugiausiai praeivių sako, jog pats vasariškiausiais filmas – „500 meilės dienų“ (500 Days of Summer, 2009). Čia, aišku, galima rasti šiokį tokį dviprasmiškumą – anglų kalbos žodis „summer“ reiškia ne ką kitą, o visų mylimą vasarą, tačiau Summer – ir pagrindinės filmo moters vardas. Tad interpretuoti galima įvairiai, bet juk meilė ir vasara yra ganėtinai susiję dalykai.

  • Black Lips – Bad Kids


Šios savaitės pasiklausymus pradedame smagia amerikiečių roko grupės „Black Lips“ daina „Bad Kids“. Daug ką pasakoti nėra, tad belieka paklausyti, kaip gi gyvena tie blogi vaikai.

  • The Temper Trap – Sweet Disposition


„The Temper Trap“ – tai australų indie roko grupė, susikūrusi 2005 metais ir jau spėjusi išpopuliarėti tarp jaunimo. „Sweet disposition“ – viena iš populiariausių grupės dainų, sutinkamų ir šiuolaikinėse reklamose, tokiose kaip „Chrysler“ automobilių ar gaiviųjų gėrimų „Coca-Cola“. Dėl ramaus, neutralaus, tačiau kartu ir pakilaus skambesio, ši daina dažnai girdima ir filmuose, ji puikiai tinka ir kaip foninė muzika.

  • Regina Spector – Hero


Regina Spector – tai amerikiečių atlikėja ir pianistė, savo kūryboje derinanti folko muzikos motyvus su šiuolaikine muzika. Išskirtinio balso savininkė filme atlieka net dvi dainas. Siūlau paklausyti jas abi, nes jos išties neblogos. „Hero“ – kiek dramatiškas kūrinys, kuriame pasakojama apie žmogų, kurio gyvenimo istorija tokia liūdna, jog net nesinori jos užrašyti, bet, juk nei vienas gyvenime negauna visko, ko nori. Kita, jau kiek linksmesnė, svajoti kviečianti Reginos daina – „Us“. Tikiuosi, patiks bent viena.

  • Zooey Deschanel – Sugar Town


Zooey Deschanel – tai pagrindinė filmo „500 meilės dienų“ aktorė. Ir muzikinių gabumų turinti aktorė šią dainą atlieka filme dainuodma karaokę. Pirmą kartą šią dainą 1966 metais atliko amerikiečių dainininkė Nancy Sinatra.

  • The Smiths – There is A Light That Never Goes out


Vasarinių garsų paieškas baigia anglų alternatyviojo roko grupė „The Smiths“. Šios grupės dainų klausosi ir kiek senamadiški pagrindiniai filmo herojai, kalbant apie „500 meilės dienų“ filme skambėjusias dainas, paminėti „The Smiths“ kūrinius tiesiog privaloma.

Bet kuriuo atveju, linkiu, kad vasara ir jos smagumai tęstųsi visus 500-us dienų arba dar ilgiau  ir kad problemos netemdytų melsvo cukrinio miesto dangaus, o vaikai būtų geri.

Komentarai