fbpx
Kino garsai

Kino garsai #24. „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“

Kadras iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“
„Du Kine“ archyvas

Pamatyti pasaulį, patirti pavojus, įžvelgti, suprasti, atrasti ir jausti. Maždaug taip gyvenimo prasmę apibrėžia vienas naujesnių šių dienų filmų „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ (The Secret Life of Walter Mitty, 2013). Tai jauki ir gyvenimiška komedija, sukurta pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo Jameso Thurberio apysakų rinkinį (1939), pašiepianti kasdienį pilką biuro gyvenimą ir išlaisvinanti svajonių bei vaizduotės pasaulį. Svajingą filmo atmosferą puikiai papildo ir garso takelis – iš pirmo žvilgsnio galintis pasirodyti ilgesingas ar net liūdnas, tačiau žiūrint filmą viskas atrodo visiškai kitaip – apima ramybė, galiausiai, ir šioks toks įkvėpimas.

„Of Monster and Man“ – „Dirty Paws“

Garso takelio apžvalgą pradėkime nuo islandų indie folk-popo ansamblio „Of Monster and Man“ kūrinio „Dirty Paws“. Ypač švelniai ir jaukiai skambanti melodija puikiai dera prie saugus svajonių pasaulio.

Grace Mitchell – „Meneater“

Kūrinys „Meneater“ – daugeliui tikrai girdėtas amerikiečių dueto „Hall&Oate“ hitas, sukurtas 1982 metais. Tačiau juostoje skamba nauja, paslaptingesnė dainos versija, atliekama dainininkės Grace Mitchell.

Jack Johnson – „Escape“ (The Pina Colada song)

Tikriausiai smagiausia filmo daina, apdainuojanti taip vadinamą „aklą pasimatymą“, nuotykių paieškas bei pabėgimą nuo rutinos. Ir, aišku, pina kolados kokteilius ir pajūrį. Daina įkvėpė ir filmo herojų ieškoti kažko kitokio, o kūrinyje apdainuojama istorija tarsi buvo ir jo trokštama gyvenimo istorija.

Jose Gonzalez – „Stay Alive“

Jose Gonzalezas – argentiniečių kilmės švedų indie-folko atlikėjas, nuolat stebinantis ypač jautriais, šviesiais kūriniais. Sakysite, labai jau liūdnas tas Jose, bet iš kitos pusės, tokia muzika juk tinkama ir džiaugsmui. Kai viskas yra gerai, viskas einasi puikiai, gal truputį šviečia saulė, žaliuoja žolė, ateina pavasaris ir kai kartais tiesiog galime padaryti pertrauką savo rutinose ir pasidžiaugti, pajausti, kad esame gyvi.

„The Arcade Fire“ – „Wake Up“

Jeigu po visų ramumų ir gražių melodijų kiek užsnūdote, tai kanadiečių indie roko grupė „The Arcade Fire“ skiria Jums kūrinį „Wake Up“ iš pirmojo savo albumo „Funeral“ (2004). Taip, viskam yra laikas, svajos pasibaigia ir turime grįžti į realybę. Tokia jau matyt ir visų filmų problema – baigiasi per anksti, priverstinai grąžindami mus ten, kur ir buvome prieš tai.

Komentarai