fbpx
Kino garsai

Kino garsai #4 „Animacija apie gyvūnus“

„Lūtas karalius“
„Lūtas karalius“

Kartu su pavasariškais orais šią savaitę siunčiame ir papildomą džiaugsmo paketą – penkis smagius animacinių filmų garso takelius. Animacija juk ne ką prastesnis žanras už kitus, galintis būti ir ne ką mažiau rimtu nei veiksmo filmai, ir skirtas tikrai ne vien vaikams. Ieškant muzikinių perlų šios savaitės grojaraščiui, reikėjo padirbėti, nes jų yra tiek daug, kad sunku sudaryti smagiausių garso takelių penketuką ar net dešimtuką. Dėl to teko pasirinkti kiek siauresnę animacijos temą – filmus apie gyvūnus. Jų, aišku, taip pat begalės, ir, tikriausiai, kiekvienas prie šio sąrašo galėtumėte pridėti bent po kelis vertus dėmesio, bet ko norėti – per šimtą animacijos gyvavimo metų buvo sukurta daug gerų dalykų. Tad tiesiog šį kartą siūlome pasiklausyti, kokias garsesnių animacinių filmų melodijas apie gyvūnus mums pavyko atrasti.

  • The Tokens – The lion sleeps tonight

Pradėkime nuo vieno garsiausių bei, pasirodo, vieno iš įdomiausią istoriją turinčių kūrinių – „The lion sleeps tonight“ iš filmo „Liūtas karalius“ (Lion King, 1994). Šios dainos versijų egzistuoja tiek daug ir daugybe skirtingų pavadinimų (originalus pavadinimas – „Mbube“, tačiau randami ir tokie variantai kaip „Wimba Way“, „Wimoweh“, „In the jungle“, „The lion sleeps tonight“), jog tikrasias kūrinio šaknis atrasti buvo ne taip ir lengva. Vis dėlto daina parašyta 1939 metais, o jos autorius – Pietų Afrikos muzikantas Solomonas Popoli Linda. Tiesa, pirmoji šios dainos versija skamba kiek kitaip.

Penktajame dešimtmetyje kūrinys pateko į pop muzikos atlikėjų rankas ir jį perdainavo tokie muzikantai kaip The Weavers, Jimmy Dorsey, Yma Sumac, Miriamas Makeba, The Kingston Trio, suteikdami jam aiškesnį, vieningesnį skambesį. Galiausiai daina atsidūrė „Eiso Ventūros“ (Ace Ventura, 1994) filme bei „Liūte karaliuje“ (Lion King, 1994) ir dar labiau išpopuliarėjo.

Filme „Liūtas karalius“ dainą atlieka Nathanas Lane ir Ernie Sabella – aktoriai, kurie įgarsino legendinius filmo personažus surikatą Timoną bei šerną Pumbą. Aktoriai dainos fragmentą atlieka vienoje iš filmo scenų akapela, tačiau net ir už šį trumpą epizodą dainos autoriaus šeima patraukė „Disney“ kompaniją teisinėn atsakomybėn. Tačiau galiausiai daina buvo parduota ir perduota į „Disney“ rankas. Be šio kūrinio, aišku, ir visos „Liūto karaliaus“ dainos vertos dėmesio, nes jas kūrė garsusis Eltonas Džonas bei vokiečių kino garso takelių kompozitorius Hanzas Zimmeris.

  •  Bryan Adams – Here I am

Toliau mūsų grojaraštyje skamba kūrinys iš ne vieną pravirkdžiusio animacinio filmo „Simarono žirgas“ (Spirit: Stallion of the Cimarron, 2002). Šio filmo garso takelyje vėl karaliauja kompozitorius Hanzas Zimmeris bei kanadiečių muzikantas Bryanas Adamsas. Daina „Here I am“ buvo specialiai sukurta šiam filmui ir netrukus išpopuliarėjo Taivane, Azerbaidžane, Portugalijoje bei laimėjo Amerikos kompozitorių sąjungos apdovanojimą.

  • Rusted Root – Send me on my way

Kūrinys „Send me on my way“ (1994) dėl savo populiarumo ir smagaus skambesio dažnai įvardinamas neoficialia filmo „Ledynmetis“ (Ice age, 2002) temine daina. Kūrinio autoriai – Pensilvanijos roko grupė „Rusted root“. Kūrinys anksčiau buvo panaudotas filme „Matilda“ (Matilda, 1996), tačiau didesnės sėkmės sulaukė tik nuskambėjęs „Ledynmetyje“.

  • Will.i.am – I like to move it

Kūrinys „I like to move it“ – tai Amerikos hauso muzikos atlikėjų dueto „Reel 2 Real“ bei reperio Marko Quashie bendras darbas, kitais metais švęsiantis dešimtmetį. Visuose trijuose „Madagaskaro“ filmuose ši daina nuskambėjo įvairiomis versijomis, girdimomis vienų iš pagrindinių filmo veikėjų – lemūrų – scenų metu, o dainos tekstas kas kartą buvo keičiamas atsižvelgiant į filmo siužetą. Šį vakarą siūlome pasiklausyti amerikiečių hiphopo atlikėjo Will.i.am atliekamos šios dainos versijos.

  •  Cee Lo Green – Kung fu fighting

Stiprybės ir jėgų likusioms savaitės dienoms įkvepia filmo „Kung fu panda“ (Kung Fu Panda, 2008) garso takelis „Kung fu fighting“, filme skambantis kovų bei treniruočių scenų metu. Kūrinio autorius – indų kilmės Didžiosios Britanijos disko muzikos prodiuseris Biddu. 1974 metais kūrinys laimėjo ir „Grammy“ statulėlę kaip geriausiai perkamas singlas. Kino mėgėjams daina tikrai žinoma ir iš kitų filmų, mat buvo panaudota kaip teminė serialo „Kung Fu“ (Kung Fu, 1972) daina, taip pat skambėjo ir animaciniame seriale „Simpsonai“ (The Simpsons), filme „Beverlihilso nindzė“ (Beverly Hills Ninja, 1997) bei dar keliuose su rytų kovos menais susijusiuose filmuose. Specialiai „Kung fu panda“ filmui buvo įrašytos bent keturios dainos versijos, skirtos skirtingiems pasaulio regionams, – dvi kūrinio versijos Azijos šalims, rusų roko grupės „Mumiy Troll“ atliekama versija Rusijai, bei visoms kitoms pasaulio šalims pritaikyta amerikiečių atlikėjo Cee Lo Greeno angliška dainos versija.

Komentarai