fbpx
Naujienos

Kino grandas Jamesas Cameronas juostą „Gravitacija“ pavadino geriausiu filmu apie kosmosą

Kadras iš filmo „Gravitacija“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Gravitacija“
„ACME Film“ archyvas

Vienas garsiausių šių dienų kino režisierių Jamesas Cameronas pažėrė pagyrų jį sužavėti sugebėjusiam kolegai Alfonso Cuaronui, kurio naujasis darbas „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) Lietuvos kino teatrus pasieks jau spalio 4 dieną.

Tokius filmus kaip „Įsikūnijimas“, „Svetimi“, „Terminatorius“ sukūręs J.Cameronas teigė buvęs sužavėtas „Gravitacija“ ir laukęs juostos kaip ši daugybę metų. Tokie jo žodžiai išties svarūs, juk ne kas kitas, o būtent J.Cameronas prieš ketverius metus sudrebino kino pasaulį pristatydamas sau lygių neturintį „Įsikūnijimą“, tapusį pelningiausiu visų laikų filmų ir atvedusį į filmavimo aikšteles naujus, novatoriškus darbo metodus.

„Buvau priblokštas, visiškai sužavėtas. Manau, kad šioje juostoje geriausiai perteikti kosmoso vaizdai. Be abejonės, tai geriausias iki šiol sukurtas filmas apie kosmosą. Troškau išvysti šią juostą labai ilgą laiką“, – interviu žurnalui „Variety“ sakė J.Cameronas.

Su filmu „Gravitacija“ A.Cuaronas sugrįžta į didžiuosius ekranus po septynerių metų pertraukos – būtent prieš tiek laiko jis pristatė didelio pasisekimo sulaukusį mokslinės fantastikos darbą „Žmonių vaikai“ (angl. „Children of Men“). Panašu, kad meksikiečių režisieriaus sugrįžimą lydi fanfaros – „Gravitacija“ ne tik atidarė Venecijos kino festivalį bet ir buvo sutikta itin džiaugsmingai. Kalbama, kad juosta taps viena rimtų pretendenčių į Geriausiojo filmo „Oskarą“.

Įspūdingame veiksmo trileryje „Gravitacija“ pagrindinius vaidmenis atliko George’as Clooney ir Sandra Bullock. Jie įkūnijo astronautus, po katastrofos dreifuojančius atvirame kosmose. J.Cameronas pabrėžė, kad šiame filme žmonių istorija ir išgyvenimai ne ką mažiau svarbūs ir net ryškesni nei kosmoso vaizdai.

 

Tik vakar pasirodęs naujausias filmo „Gravitacija“ anonsas:

„ACME Film“ informacija
 

Komentarai