fbpx
Naujienos

Kino gurmanai kviečiami į vienintelį filmo „Galijotas“ seansą ir diskusiją su psichologais Vilma Skibiniauskaite bei Nerijumi Ogintu

Kadras iš filmo „Galijotas“
Kino centro „Garsas“ archyvas

Lapkričio 29 d. 17.30 val. kino centre „Garsas“ prasmingo europietiško kino gerbėjus, ypač jaunos ir vyresnės kartos vyrus kviečiame į vienintelį šveicarų psichologinės dramos „Galijotas“ kino seansą. Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį 2018“ programos filmas, palikęs žiūrovams gerą įspūdį, skatins atkreipti dėmesį į jaunuolius, siekiančius pripažinimo būti visaverčiu žmogumi, nors jų atsakomybės jausmas dar neišugdytas. Filme ieškoma balanso tarp emocinio ir fizinio stiprumo.

Filmo pavadinimas siejasi su bibliniu personažu – Galijotu, fiziškai stipriu milžinu, kurį Dovydas nugalėjo ne fizine jėga, bet sumanumu. Šveicarų dramoje pagrindinis herojus Deividas kovoja su savo vidiniu Galijotu – siauru, stereotipiniu vyriškumo suvokimu. Jaunuolis išgyvena krizę, kai nesugeba apginti besilaukiančios mylimosios. Tokia trauma paskatina imtis sunkiosios atletikos ir steroidų vartojimo. Augantis pasitikėjimas ir agresija tampa grėsme vaikino šeimai.

Psichologinė drama nagrinėja tradicinius lyčių vaidmenis, atkreipia dėmesį į kraštutinius jaunimo pasirinkimus, siekiant atitikti tam tikras iš ankstesnių kartų atėjusias socialines normas. Po filmo prie puodelio šiltos arbatos diskutuosime apie šiandienos vyriškumo sampratą, kylančius iššūkius. Diskusiją moderuos psichologai Vilma Skibiniauskaitė ir Nerijus Ogintas. Susitikime ketvirtadienį kokybiškame, pamąstymams nuteikiančiame kino seanse ir pabendraukime šiandienai aktualiomis temomis.

Komentarai