fbpx
Naujienos

Kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia pasinerti į santykių ir keršto psichologiją filme „Komivojažierius“

Kadras iš filmo „Komivojažierius“
Šaltinis – festival-cannes.com

Sausio 19 d. 17:30 val. kino centre „Garsas“ kino gurmanų klubas „Veidrodžo ložė“ kviečia žiūrovus į 7 apdovanojimus ir net 14 nominacijų įvariuose tarptautiniuose filmų festivaliuose pelniusią iranietišką dramą „Komivojažierius“. Oskaro laureato, gabiausio Irano režisieriaus Asghar Farhadi drama pasaulio publiką sudomino aktualia visuotine problematika.

Kūrėjo žinomumas išaugo, kai jo ankstesnis filmas „Išsiskyrimas“ pelnė svarbiausius kino industrijos apdovanojimus: „Auksinį lokį“, „Cezarį“, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje, iki tol nė vienam Irano režisieriui nepavyko pasiekti tokių aukštumų. Šį syki Farhadi pasauliui pristato naujausią savo kūrinį „Komivojažierius“, turintį ambicijų pasivyti ir pranokti „Išsiskyrimą“. 

Žiūrovams, susipažinusiems su šio autoriaus kūryba, įdomus jo požiūris į šiuolaikinio Irano bandymą tapti moderniu, nepaisant kompleksų, įgytų laikantis archaiškų papročių. Farhadi filmus galima pavadinti rafinuotomis melodramomis, nors į darbus įdėta šiek tiek kritikos, tačiau nesiekiama bausti ar piršti svetimą nuomonę. Režisierius filmuose nevengia išryškinti klasių ir lyčių nelygybę, pasimetimą tarp Rytų ir Vakarų kultūrų vertybių. Filme „Komivojažierius“ svarbus paprastas žmogus įprastoje buitinėje aplinkoje, svarbūs žmogaus sprendimai, sukeliantys domino efektą jį supančioje aplinkoje. Pagrindiniai herojai yra paprasti viduriniosios klasės atstovai – teatro aktoriai Emadas ir Rana, tačiau jų įprastą gyvenimą sujaukia nepažįstamasis, slapta įsibrovęs ir nuskriaudęs Raną. Deja, moteris pasirenka tylėti apie nusikaltimą, vyras, kankinamas nežinios ir įtampos, pasineria į detektyvą. Karštas rytiečių vyrų būdas, vis dar besikertantis su morale ir moterų nepasitikėjimas savimi yra keblios santykių psichologijos išdava, kurią žiūrovams bus įdomu narplioti.

Po filmo peržiūros tradiciškai kviesime žiūrovus puodelio šiltos arbatos bei įsitraukti į diskusiją, kurią ves psichologė Vilma Skibiniauskaitė, gilinsimės į filme parodytas problemas, kurios nesvetimos ir lietuviams. Filme dialogai vyksta persų kalba, subtitrai lietuviški.

Komentarai