fbpx
Naujienos

Kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ pristato dviejų Oskarų laureato Pedro Almodovaro filmą „Chuljeta“

Kadras iš filmo „Chuljeta“ Kino teatro „Garsas“ archyvas
Kadras iš filmo „Chuljeta“
Kino teatro „Garsas“ archyvas

Šį ketvirtadienį – gruodžio 8 dieną, 17:30 val. kino centre „Garsas“ gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ suteikia dar vieną galimybę pamatyti Oskaro laureato, melodramų karaliumi tituluojamo ispanų režisieriaus Pedro Almodovaro filmą „Chuljeta“. Drama neliko nepastebėta tarptautiniuose filmų festivaliuose, pelnė penkias nominacijas, tarp kurių – Kanų ir Europos filmų festivalių nominacijos. Filmas buvo pripažintas „International Cinephile Society Awards“ apdovanojimuose, iš kurių parsivežė prizą už geriausią režisūrą ir San Diego festivalyje, kuriame gavo net du apdovanojimus už geriausią tarptautinį filmą. Pagal kanadiečių rašytojos, Nobelio literatūros premijos laureatės Alice Munro knygą sukurtas filmas ne vieną kartą  privers širdis greičiau plakti, galbūt nubraukti liūdesio ar juoko ašarą.

Pedras Almodovaras turi savitus kūrybos bruožus: jausminga muzika, estetiški vaizdai, ryškios spalvos, gražūs aktoriai – viskas, kas miela moterims, tačiau sudomintų ir vyrus. Patys filmai yra apie stiprias, ryškias moteris, o vyrai užima tik antraplanį vaidmenį. Režisierius neabejingas moterų problemoms, moka jas analizuoti, o tai padeda jas spręsti, todėl jo kūryba turi ryškų psichologinį atspalvį, ne išimtis ir „Chuljeta“. Filme visa puokštė melodramai būdingų atributų: meilė, aistra, intrigos, kančia ir mirtis, tačiau visa tai eina ne ta pačia eile, kaip išvardinta. „Chuljetoje“ dėmesio centre atsiduria motina ir dukra bei jų santykis, paremtas kaltės jausmu. Viena iš jų su kalte kovoja rašydama, kita – nuo visų pabėgdama. Kurios būdas efektyvesnis?  Filmas „Chuljeta“ tarsi terapija žiūrovui, čia nepamatysite isterikavimų ar smurto scenų, veiksmas vyksta labai subtiliai ir įtikinamai, nepaisant kai kurių jaudinančių scenų, pažiūrėjus filmą apima palengvėjimo jaumas.

Po filmo peržiūros kino centre „Garsas“ prie šiltos arbatos puodelio vyks diskusija, kurią ves viešnia iš Vilniaus – kino kritikė, psichologė Aurelija Auškalnytė. Diskusijos tema – Pedro Almodovaro moterų portretai. Žiūrovų laukia kiek neįprastas būdas susipažinti ir su kitais Almodovaro filmais, tad nepraleiskite progos susipažinti su šio talentingo  režisieriaus kūryba bei palepinti akis ryškiais ispaniškais vaizdais.

Komentarai