fbpx
Naujienos

Kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ pristato filmą „Mustangės“

Kadras iš filmo „Mustangės“ European Film Awards archyvas
Kadras iš filmo „Mustangės“
European Film Awards archyvas

Spalio 21 dieną 17:30 val. kino centre „Garsas“ po kelių mėnesių pertraukos kino gurmanai grįžta pasimėgauti geru kinu. Žiūrovų lauks aštresnio skonio filmas „Mustangės“, kviečiantis pažvelgti į  nepavydėtiną artimųjų rytų merginų gyvenimo realybę ir pamėginti suprasti į Europą plūstančių pabėgėlių gyvenimo filosofiją ir tam tikro jų elgesio priežastis. Po filmo peržiūros, prie puodelio arbatos vyks diskusija su įstaigos „Psichinės sveikatos alternatyvos“ atstove, kino kritike Aurelija Auškalnyte, kuri padės geriau suprasti filmą ir ves diskusiją aktualiomis socialinėmis temomis.

Europos Parlamentas praėjusiais metais apdovanojo filmo „Mustangės“ režisierę Deniz Gamze Ergüven LUX kino apdovanojimu už moterų švietimo, pasirinkimo laisvės skatinimą. Filmas pelnęs net 40 prestižiškiausių apdovanojimų visame pasaulyje. Nominuotas Oskarui, Auksiniam gaubliui ir dar kitoms 48 nominacijoms.

Žiūrovų ir komisijos įvertintas filmas pasakoja apie šiaurės Turkijos kaimelyje gyvenančias keturias seseris, kurių nekaltas žaidimas su berniukais vandenyje apkaltintas paleistuvavimu, todėl namie kyla didžiulis skandalas. Merginos įkalinamos namuose, patiria žeminančius skaistybės tikrinimus ligoninėje, negana to, artimieji jau pasiruošę jas ištekinti per prievartą. Žinoma, kad tokie laukiantys nemalonumai stipriai paveikia jaunutes merginas ir šios  neria į kraštutinumus, nebesibaimindamos baisiausių pasekmių.

Artimųjų rytų problemos nėra tokios tolimos lietuviams, kaip gali atrodyti. Juk ir Lietuvoje vis dar yra moterų, kurios patiria smurtą artimoje aplinkoje. Filmas „Mustangės“ įkvėps ryžto ir mūsų merginoms ir moterims. Sukrečianti istorija žiūrovų laukia jau šį penktadienį 17:30 kino centre „Garsas“

Komentarai