fbpx
Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

Kino industrijos susitikime – diskusija su Europos Komisija apie naujų talentų paiešką ir Europos kino verslo modelius

Europos kino forumas

Rytoj prasideda tris dienas truksianti 8-oji kino industrijos konferencija „Meeting Point  – Vilnius”. Tai neatsiejama didžiausio Lietuvos filmų festivalio  Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“  dalis, kasmet sulaukianti vis didesnio atvykstančių užsienio audiovizualinės industrijos profesionalų skaičiaus. Viena svarbiausių šiųmetės konferencijos programos dalių – Europos Komisijos rengiamas Europos kino forumas.  „Meeting Point –  Vilnius” vyks balandžio 4-6 d.

Europos Komisijos rengiamas Europos kino forumas – tai itin reikšmingas tarptautinės kino industrijos renginys, vykstantis didžiųjų Europos kino festivalių metu ir pritraukiantis įvairių sričių profesionalus, kino ir televizijos įžymybes. Šiais metais „Europos kino forumo“ diskusijos jau vyko Berlyno kino festivalyje, kur buvo kalbama apie tai, kaip ir kodėl svarbu išnaudoti šiuolaikines technologijas, apie moterų padėtį kino industrijoje, interaktyvų audiovizualinių kūrinių turinį. Balandžio 6 dieną „Kino pavasario” kvietimu „Europos kino forumas“ organizuojamas Vilniuje, kur bus kalbama naujų talentų ugdymo,  tvarių europinio kino sklaidos modelių klausimais. Vėliau Forumas keliaus į Kanus, Ansi, Barseloną ir Veneciją.

Vilniuje vyksiančio Europos kino forumo tema – Europos audiovizualinio turinio populiarinimas ir sklaida. Jo metu bus kalbama, kaip sukurti tvarius filmų sklaidos verslo modelius, kaip apsaugoti audiovizualinių kūrinių turinį, vykstant filmų sklaidai tarptautiniu mastu. Į renginį atvyksta Europos Komisijos Generalinio Direktorato audiovizualinės industrijos programų vadovė Lucia Recalde Langarica. Forume vyks dvi diskusijos su užsienio ekspertais, pirmojoje bus apžvelgiami naujausi metodai, kaip kino kūrėjams, ypač iš mažųjų Europos šalių, atrasti ir sudominti žiūrovą, o antros diskusijos metu bus kalbama apie naująją kino kūrėjų kartą ir talentų ugdymą. Pastarojoje diskusijoje dalyvaus ir Lietuvos kino industrijos atstovas režisierius Karolis Kaupinis, kuris pasakos apie savo patirtį įsitvirtinant kino pasaulyje. Šis forumas yra nemokamas ir atviras ne tik Lietuvos, bet ir užsienio audiovizualinei bendruomenei. Neturintys galimybės sudalyvauti renginyje, bus galima stebėti vaizdo transliaciją internetu. 

Lucia Recalde Langarica

„Kūrybiškos Europos” akcentai konferencijos programoje

Šių metų kino industrijos konferencijos „Meeting Point –  Vilnius” programoje ne tik didelės svarbos Europos kino forumas, bet ir kylančių talentų naujausių projektų pristatymo sesijos, Baltijos šalių kino industrijos aktualijų apžvalga bei pranešimai apie naujų talentų atradimą.  Tradiciškai pirmąją konferencijos dieną, balandžio 4-ąja, bus daug dėmesio skiriama Baltijos šalių bendradarbiavimui kuriant filmus. Taip pat bus pristatyti 4 ES programos „Kūrybiška Europa” MEDIA programos finansuoti tarptautiniai mokymai – kino agentų mokykla „SOFA”, scenarijaus vystymo kursai „MIDPOINT”, kino festivalių mokymai „Developing Your Film Festival“ bei lietuvių organizuojami tarptautiniai filmų dailininkų kursai „Art Departament Masterclass“.   Šią konferencijos dieną pradės „Kūrybiška Europa“ MEDIA programos biuro Lietuvoje vadovė Eva Brazdžionytė pristatydama minėtos programos aktualijas bei galimybes Lietuvos ir užsienio kino kūrėjams.

Antrąją „Meeting Point – Vilnius” dieną, balandžio 5-ąja, vyks speciali 17 ilgametražių filmų projektų pristatymų sesija „Coming Soon from Baltics”. Čia bus viešai pristatytas ir lietuvių kompanijos „In Script” kartu su partneriais iš Bulgarijos („Geopoly“) ir Lenkijos („Orka“) vystoma tragikomiška drama „Stebuklas” (rež. Eglė Vertelytė, prodiuseris Lukas Trimonis). Šis projektas jau 2013 m. buvo užsitikrinęs „Kūrybiškos Europos” MEDIA projektų vystymo schemos finansavimą. 

„Kino pavasario” programoje pristatomi net 25 „Kūrybiškos Europos” finansuoti filmai

Šių metų festivalio programoje pristatomi net 25 programos finansuoti filmai. Tai naujausi tarptautinį pripažinimą pelnę europiniai filmai, atskleidžiantys kuo gyvena Europos kūrėjai. Tarp 25 filmų ir vienas lietuvių animacinės dokumentikos darbas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas” (rež. Anne Magnussen, Pawel Dębski), kuriame klasikinės pasakos persipina su  dokumentikos realizmu. Taip pat dar vienas filmas prie kurio įgyvendinimo prisidėjo ir lietuviškoji kino gamybos kompanija „Uljanos Kim studija” –  tai santykių drama „Apsimetėliai” (angl. Pretenders, rež. Vallo Toomla, Estija, Lietuva, Latvija).

„Kino pavasaris“ organizuoja „Meeting Point  – Vilnius“ kartu su Lietuvos kino centru ir „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuru. 

Vilniuje vyksiančio „Europos kino forumo“ programa: čia.

Plačiau apie Europos kino forumo iniciatyvą galite sužinoti čia: http://kurybiskaeuropa.eu/media/naujienos/pries-prasidedant-europos-kino-forumui-vilniuje-sios-iniciatyvos-pradzia-ir-kuo-ji-reiksminga-europos-industrijai

Komentarai