Vilnius oficialiai įsijungia į slapto ir interaktyvaus kino bendruomenę – „Future Shorts“. Spalio 28 d. menų fabrike „Loftas“ bus parodyta geriausių pasaulio trumpametražių filmų rudens programa bei vienas ypatingas filmas iš „Future Shorts“ vasaros programos.
Koks tas ypatingas filmas?
Vasarą į šio interaktyvaus kino festivalio programą pagaliau buvo atrinktas ir lietuviškas filmas bei parodytas daugiau nei 200 pasaulio miestų.
„Future Shorts“ patys mane susirado. Kažkas iš jų, matyt, pamatė „Triukšmadarį“ kažkuriame iš Europos kino festivalių…“, – pasakoja režisierius Karolis Kaupinis, kurio filmas buvo vienas iš 8 geriausių, kurie pateko į kruopščiai renkamą „Future Shorts“ programą.
Paklaustas, kuo trumpametražiai filmai taip žavi žiūrovus, Karolis svarsto: „Matyt, tai patrauklu tiems, kam yra vis sunkiau koncentruoti dėmesį ir kurie nebegali jo sutelkti į vieną objektą ilgiau nei keliolika minučių“.
Taip pat jis priduria, kad kinas prasidėjo kaip trumpas metras: „Tad iš dalies trumpametražiai yra pirmykštė kino forma“.
Į kiną einama dėl bendruomenės
Pop-up filmų festivalis „Future Shorts“ suburia kino mylėtojų bendruomenę visuose šios planetos kampeliuose 90 pasaulio šalių. Dažniausiai geriausių pasaulio trumpo metro kino peržiūros vyksta netradicinėse erdvėse, tokiose kaip „Loftas“ Vilniuje.
„Žiūrėti kino ne namie einama, kai nori pasijausti bendruomenės dalimi, ypač kai šiandien visuomenėje tiek indiviualumo. Be to, kino salė ir didelis ekranas žiūrėjimo procesą daro šventiškesnį“, – teigia K. Kaupinis, kuris šiuo metu dirba jau ties kitu trumpametražiu filmu „Budėjimas“ (Watchkeeping).
Spalio 28 d. bus parodyti 8 nauji ir geriausi rudens trumpametražiai filmai. Filmų geografija šįkart aprėpia Olandiją, Angliją, Ukrainą, Japoniją, Norvegiją ir netgi Afrikos gentis. Lietuvio K. Kaupinio filmas bus devintas ir taps vakaro desertu. Tačiau desertu vakaras nesibaigs…
Kiną papildys normas laužantys menininkų performansai
„Future Shorts“ kino filmų programą spalio 28 d. lydės trys meno performansai. Vienas laukiamiausių – drąsiais, didelės ištvermės reikalaujančiais performansais pagarsėjusios Monikos Dirsytės eksperimentas „Monika&Monika“. Dirsytė pasidabinusi vestuvine suknele ir ant galvos užsimovusi beveik 10 kg sveriančią metalo dėžę žvelgs į lankytojus pro mažą skylutę. O partizaninis teatro reiškinys „Bad Rabbits“ stebins savo netikėtais sprendimais išnaudojant visas erdvės galimybes.
Po kino ir meno žiūrovus užburs grupė „WhaleSounds“. Penkių aktorių muzikinis performansas garsais papildys multidimensinę „Future Shorts“ programą.