fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino karavano“ sezoną baigs geriausias metų filmas „Šventasis“

Kadras iš filmo „Šventasis“

2017 m. projekto „Kino karavanas“ 30-ies miestų ir 60-ies nemokamų seansų odisėja eina į pabaigą. Dar liko aplankyti Varėną, sugrįžti į Ukmergę, Anykščius ir Birštoną. Rugsėjo 28 d., 18 val., Telšių Žemaitės dramos teatre įvyks paskutinis šių metų „Kino karavano“ seansas. 

Drauge su projekto pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ buvo nuspręsta 2017 m. sezoną Telšiuose uždaryti su geriausiu metų filmu „Šventasis“. Filmą pristatyti atvyks režisierius Andrius Blaževičius.

Filmo anonsas: 

Netrukus po „Šventojo“ premjeros, filmą bus galima pasižiūrėti ir „Kino karavano“ išmaniojo partnerio „Telia“ videonuomoje. „Išmaniąją televiziją turintiems žmonėms nuolat pristatome naujausius, geriausiai įvertintus Lietuvos ir pasaulio filmus, kad jie už vieno kino bilieto kainą savo namuose galėtų kino seansą surengti visai šeimai“, – sako „Telia“ privačių klientų vadovas Norbertas Žioba. Todėl „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavusi A. Blaževičiaus juosta jau lapkritį bus rodoma ir „Telia“ videonuomoje.

„Šventajame“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį „Šventojo“ veikėją Vytą atleidžia iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Už vaidmenį šiame filme M. Repšiui buvo įteikta geriausio aktoriaus „Sidabrinė gervė“. Iš viso „Šventajam“ Lietuvių kino akademija šiemet skyrė daugiausiai apdovanojimų – net šešias „Sidabrines gerves“. Šalies kino teatruose filmas bus rodomas nuo rugsėjo 22 d. Tad lygiai po savaitės filmas bei jo režisierius A. Blaževičius atkeliaus ir į Telšius.

Rugsėjo 28-ąją, 13 val., Telšių dramos teatre bus galima išvysti ir kitos jaunosios kartos kino kūrėjos Linos Lužytės sukrečiantį filmą visai šeimai „Palaukit mūsų!“. L. Lužytė – viena iš filmo režisierių, skirtinguose pasaulio žemynuose – nuo Meksikos iki Nepalo, fiksavusi ypatingas vaikų keliones į mokyklą.

„Kino karavanas“ rugsėjo 14 d. lankysis Ukmergėje, 20 d. Varėnoje, 21 d. Anykščiuose, 27 d. Birštone ir 28 d. Telšiuose. Tai paskutinės galimybės išvysti šalies regionuose „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgtus filmus: komediją „Tobuli melagiai“, erotinę dramą „Tarnaitė“, muzikinę istoriją „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“, filmą šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“. Visus seansus rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavano-seansai

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.