fbpx
Kino pavasaris, Kvietimai, Naujienos

„Kino knyga“ kviečia moksleivius dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse su geriausiu metų režisieriumi

„Kino knyga“

VšĮ „Kino pavasaris“  rengiamas edukacinis kino projektas „Kino knyga“ šiemet vyks jau 10 kartą. Ir vėl, spalio 27–31 d. dienomis kviečia vyresnių klasių mokinius dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse Vilniuje, kurias ves šiemet geriausio režisieriaus „Sidabrine gerve“ už filmą „Šventasis“ apdovanotas Andrius Blaževičius ir jam profesionalumu nenusileidžiantys kolegos režisieriai Maratas Sargsyanas, Mikas Žukauskas ir kiti. 

Visi Lietuvos moksleiviai kviečiami dalyvauti konkurse „Kūrėjas“, kurio nugalėtojams bus skirtos stipendijos ir jie bus pakviesti į sostinėje vyksiančias kūrybines dirbtuves. Konkursui el. paštu cinebook@kinopavasaris.lt galima siųsti fotografijas, piešinius, rašto ir video darbus, kuriuos vertins kompetentinga komisija. Darbų „Kino knygos“ rengėjai laukia iki spalio 20 d. „Kūrėjo“ nugalėtojai ir dirbtuvių dalyviai paaiškės spalio 23 d. 

Išsamias konkurso sąlygas rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-knyga

„Kino knyga“ siekia ne tik ugdyti jaunų žmonių vizualinį raštingumą, supažindini juos su kino kūrėjo profesija bei padėti nuspręsti savo kelią baigus mokyklą, bet ir stengiasi suteikti informacijos apie autoriaus teises. Projekto dešimtmetis leidžia daryti išvadą, kad mokiniai, suvokę, kiek reikia laiko, pastangų ir įdirbio, kad gimtų kūrybinis darbas, ima sąžiningiau elgtis su kitų kūrėjų autoriniais darbais, o profesionalų paskaitose išmoksta apsaugoti savo kūrybą.

Projektas „Kino knyga“ ir šiemet vyks trim etapais: pirmasis ir antrasis jau minėti konkursas „Kūrėjas“ bei kūrybinės dirbtuvės, o trečiasis – tarsi tų dirbtuvių tęsinys, kuris bus prieinamas didesniam skaičiui mokinių. Trečiojo etapo metu įvairiose šalies mokyklose bus organizuojami gero kino seansai, susitikimai su režisieriais, paskaitos autorinių teisių tema.

Praėjusių metų „Kino knygos“ jaunojo autoriaus konkurso nugalėtojo darbas:

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.