fbpx
Naujienos

Kino kursai „Skalvijoje“: nuo aktorinio meistriškumo iki scenarijaus rašymo

Aktorė Aldona Vilutytė Kino centro „Skalvija“ archyvas
Aktorė Aldona Vilutytė
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Ar aktorinio meistriškumo verta mokytis tik aktoriams? Ar scenarijaus rašymo pamokos skirtos tik scenaristams? Tuo suabejoti kviečia „Skalvijos“ kino centras, rengiantis kino kursus jaunimui ir suaugusiems. Aktorinio meistriškumo kursai vyks pirmadieniais nuo kovo 23 d., juos ves aktorė Aldona Vilutytė. Tuo metu scenarijaus rašymo pamokos vyks ketvirtadieniais nuo kovo 26 d. su scenariste Gaile Garnelyte.

Pasak „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorės Godos Sosnovskienės, šie kino kursai skirti tiems, kuriems nepakanka tik žiūrėti kiną: „Mūsų lankytojai tampa vis aktyvesniais kino žiūrėtojais. Kuo toliau, tuo drąsiau diskutuoja po seansų su kino režisieriais, iš anksto rašo, skambina mums domėdamiesi, kokius filmus rodysime repertuare ateityje. Kinas jiems – ne tik pramoga, bet ir įkvėpimo, pažinimo šaltinis, galimybė tobulėti. Kino kursų lankytojams siūlome dar giliau pasidomėti kinu, įsijausti į jo gimimo procesą“.

Pasirinkusiųjų aktorinio meistriškumo kursus laukia teoriniai ir praktiniai užsiėmimai: aktoriniai trenažai, žaidimai, improvizacijos, pratimai vaizduotei lavinti. Kursų dalyviai išbandys įvairias metodikas, padedančias atskleisti savo individualumą bei organiką kūryboje, mokysis pajausti ir valdyti savo balsą, kūną, atrasti savo kūrybinį temperamentą, koncentruoti kūrybinę energiją.

Kaip teigia aktorė LMTA dėstytoja A. Vilutytė, aktorinio meistriškumo kursai skirti ne tik besidomintiems aktoriaus profesija. Jie tinka visiems, norintiems suprasti ir išmokti valdyti savo kūną.

„Aktorinio meistriškumo praktikos, kurias išbandysime kursų metu, yra universalios. Jos skirtos įvairių profesijų žmonėms, pirmiausiai – žmogui. Juk ir aktoriaus mokslas yra apie žmogų. Šios praktikos padeda save pažinti ir pajausti, suprasti savo kūną. Lavina tokius gebėjimus kaip psichologinis savęs valdymas, koncentracija, atsipalaidavimas, mokėjimas save išreikšti, kūrybiškai bendradarbiauti“, – vardija A. Vilutytė.

Tuo metu baigiantis scenarijaus rašymo kursams kiekvienas jų dalyvis turės parašęs po individualų scenarijų trumpo metro filmui. Iš pradžių su scenariste G. Garnelyte jie susipažins su bendraisiais kūrybinio rašymo principais, atliks kūrybinę vaizduotę išlaisvinančius pratimus.

Vėliau aptars pamatinius kino scenarijaus kūrybos etapus, pradedant kino dramaturgijos dėsniais, atskirų scenų vidine struktūra, ekraniniu laiku, baigiant scenarijaus rašymo forma. Kursų dalyviai susipažins su pagrindiniais kino istorijos archetipiniais modeliais, kuriuos sukūrė žymus scenaristas Christoferis Vogleris.

Registracija į kino kursus „Skalvijoje“ vyksta el. paštu edukacija@skalvija.lt iki kovo 19 d.

Aktorinio meistriškumo kursų (8 paskaitos) kaina – 80 Eur (276,22 Lt). Scenarijaus rašymo kursai (10 paskaitų) kainuoja 100 Eur (345,28 Lt). Kursų metu jų dalyviams bus taikoma 50 proc. nuolaidą į „Skalvijoje“ rodomus filmus. Daugiau www.skalvija.lt.

Komentarai