fbpx
Pokalbiai

„Kino Meistro“ viktorina sugrįžta naujam sezonui

Rudenėjant protmūšiai vėl kviečia azartiškus vilniečius į sostinės barus ir klubus. Vienas iš jų, skirtas tik kinui, pradeda jau trečiąjį žaidimų sezoną. „Kino Meistro“ viktorinų organizatorius ir vedėjas Rolandas Kajokas papasakojo nuo ko viskas prasidėjo.

Rolandas Kajokas
Foto – Levas Žiriakovas

Šios idėjos kreditus reikėtų atiduoti kino teatro „Pasaka“ žmonėms. Prieš, berods, ketverius metus jie užsuko viktoriną, susijusią su kinu. Trys draugai – aš, Dainius Beržinis bei Rolandas Puolis – subūrėme komandą, užsiregistravome ir nuėjome žaisti. Mus užkabino. Tuomet su Dainiumi, kuris yra „Forum Cinemas“ kino teatrų tinklo rinkodaros vadovas, susėdę pradėjom kalbėtis, kad protmūšių Lietuvoje yra daug, o specializuotų, pavyzdziui skirtų kinui, nėra, išskyrus minėtoje „Pasakoje“. Ten, kur mes žaidėme, klausimai buvo skirti tikriems sinefilams, o mes pagalvojome, kad reiktų surengti protmūšį kinomanams. Lietuvoje sinefilų nėra daug ir jie ne tiek matomi viešumoje, kaip a.a. S.Macaitis ar S.Valiulis. Kuo skiriasi sinefilas nuo kinomano ar kino mėgėjo? Manau, kad tikrasis sinefilas ir pažadintas viduryje nakties galėtų chronologine tvarka išvardinti, tarkim Felinio, Bergmano ar Tarantino filmografijas, o kinomanas žino kokių šalių kinui šie režisieriai atstovauja. Nežinojom koks bus susidomėjimas mūsų kino protmūšiu, tad įsikūrėme gan nedideliame kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ bare „Mondovino“, kuriame telpa tik iki 70 žmonių, t.y. tik dalyviai.

Gal dirbate su kinu susijusį darbą?

Esu baigęs žurnalistiką, o kinas yra vienas didžiausių mano pomėgių, šalia muzikos ir literatūros. Jokio profesionalumo, tik grynas bei platus diletantizmas.

Koki kiną pats mėgstate?

Man būna bangom, kartais žiūriu trečiųjų šalių indi filmus, o kartais – holivudinius  blokbusterius

Kiek užtrunka pasiruošti kas savaitinei viktorinai?

Kai „Kino Meistras“ tik prasidėjo ir tai buvo nežinoma žemė, truko ilgokai. Kuo toliau, tuo greičiau. Kiekvienam trečiadieniui ruošiu 40 klausimų, kurie ne visi yra tekstiniai. Gali būti ištrauka iš filmo arba aktoriaus, dėkojančio už Oskarą, balso įrašas. Dabar pasiruošti man pakanka vienos darbo dienos. Stengiuosi miksuoti – užduotys  būna iš Holivudo produkcijos, lietuviško, rusiško, europinio kinematografo. Ir tai ne tik žinios apie filmus, bet ir apie aktorius, pavyzdžiui, kad ir toks: iš kokios šalies yra kilę garsios britu aktorės Helen Mirren seneliai. Turbūt ne kiekvienas žino, kad jie – rusai ir tikroji Helen pavardė yra Mironoff.

Papasakokite apie „Kino Meistro“ viktorinų dalyvius.

Pirmajame žaidimo sezone dalyvavo 15-16 komandų, vienoje komandoje gali būti daugiausiai 5 nariai, tai paskaičiavus  galime teigti, kad per sezoną žaidimuose varžosi apie 80 žmonių. Naująjį sezoną žaisti grįžta maždaug pusė senbuvių ir prisideda naujokai. Dauguma dalyvių yra studentai, tačiau visada turime ir brandžių komandų, o lygių galimybių kontrolieriai irgi neturėtų prie ko prikibti – ateina maždaug po lygiai moterų ir vyrų. Komandų pavadinimai išradingi – „ Tarantino bastards“, „Kill Bill“ arba „Dar nesugalvojom“. Nors nemanau, kad pavadinimas labai atspindi kokią nors komandos narių filosofiją.

Kokie prizai laukia nugalėtojų?

Prizai – geriausi mieste. Pagrindinis prizas viso sezono finale išlieka tas pats – tai galimybė kiekvienam komandos nariui pusę metų lankytis kine nemokamai. Mes teikiame ir paguodos prizą – paskutinę vietą užėmusiai komandai, negirdėjau, kad dar kur nors taip būtų. Tiesiog norime, kad iš viktorinos vakaro ta komanda išsineštų žavius prisiminimus ir ne vien tik apie malonumą atsakinėti į klausimus. „Kino Meistro“ vakarai visada pilni gerų emocijų ir tikro azarto.

Daugiau informacijos apie „Kino Meistrą“.

Komentarai