fbpx
Reportažai, Scanorama

Kino mylėtojus 14-ąjį kartą pasitiko atsinaujinusi „Scanorama“

Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas Fotografė Vytautė Ribokaitė
Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Lapkričio 3 dieną prasidėjo vienuolika dienų trūksianti šventė europietiško kino mylėtojams – Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

„Noriu visų pirma padėkoti savo atsinaujinusiai komandai, su kuria galima tartis, diskutuoti, bartis, susitaikyti ir padaryti. Ačiū, mielieji“, – kalbėjo festivalio vadovė Gražina Arlickaitė, – „Ekrane jūs matėte daug logotipų. „Scanorama“ nori pasakyti, kad brangina ir vertina kiekvieną savo rėmėją.“

„Noriu, kad visi padėkotume Gražinai,“ – sveikinimo žodžius pradėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, teigdamas, kad festivalis auklėjo ir auklėja savo žiūrovus, rodydamas gerą kiną.

Keturioliktą kartą vykstantis kino festivalis, žiūrovus pasitiko itin atsinaujinęs. „Šie metai – „Scanoramos“ atsinaujinimo metai,“ – teigė Gražina Arlauskaitė, – „Pakeitėme savo logotipą, tam tikrus grafinius sprendimus, padarėme lengvesnį mūsų katalogą, kad jis mažiau sverdamas turėtų tokį patį solidų festivalio turinį.“

Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas Fotografė Vytautė Ribokaitė
Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Šiais metais „Scanorama“ prasidėjo ir atsidarė vengrų filmu. Režisieriaus Szabolcs Hajdu filmas „Šeimos šventė“ (Ernelláék Farkaséknál, 2016) Karlovi Vari kino festivalyje laimėjo du apdovanojimus. Į festivalį atvykęs režisierius, džiaugėsi galėdamas čia pristatyti savo filmą.

„Labai džiaugiamės, kad esame čia. Niekada negalvojau, kad atvažiuosiu į Lietuvą ir pristatysiu čia savo filmą. Tai – labai nedidelio biudžeto filmas, kurį padarėme už keturis tūkstančius dolerių. Jį nufilmavome mūsų namuose su mano draugais ir mano šeima,“ – kalbėjo režisierius.

„Scanorama“ vyks lapkričio 3–20 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Atidarymo akimirkos

Komentarai