fbpx
Reportažai

Kino nuotykis, užtrukęs 48 valandas

„Kai užsiregistravome dalyvauti, tai atrodė tiesiog didelis nuotykis, bet sukurti filmą per 48 valandas nebuvo lengva… “, — kalbėjo  Ramunė Rakauskaitė, filmo ,,Trip“ režisierė ir nugalėtojų komandos ,,Mabre“ narė. „Man smagiausia buvo pajusti tokią vienybę ir užsidegimą kaip studijų laikais: visi komandoje dirbo nemokamai, kas numigdavo, kam koją suskausdavo, bet niekas nesiskundė…  Tikra euforija.“

Rimma Kalyakina sveikina nugaletojus
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

Šeštadienio vakarą kino teatre ,,Pasaka“ įvyko lietuviškų filmų, sukurtų per  48 valandas, peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai. Iš viso projekte dalyvavo penkios komandos.

Taigi, štai projekto rezultatai: ,,Mabre“ komanda, kurią sudarė net 23 nariai, buvo paskelbta nugalėtoja. Filmukas ,,Trip“ — smagi istorija apie visai nesmagų įvykį, kuris nutiko šiuolaikinei porelei, išsiruošusiai apsipirkti į Lenkijos turgų… Pagrindiniai veikėjai (aktoriai Rimantė Valiukaitė ir Ramūnas Cicėnas) susierzina ir pasipiktina, kai bobulytė, įsiprašiusi į kelionę, netikėtai ir tyliai numiršta… Visai ne vietoje ir ne laiku.  Porelė šitą ,,nesklandumą” išsprendžia savaip, tačiau filmas čia dar nesibaigia…  ,,Mabre“ buvo įvertinti ir už geriausią režisūrą bei vaidybą. Komandos ,,Action“ filmas ,,Kirpėjo atostogos “ — už geriausią montažą ir įdomiausiai pateiktą dialogo fragmentą (jis buvo matomas plakate, sušmėžavusiame filme).  Geriausias scenarijus ir operatoriaus darbas — komandos ,,Screen On“,  įdomiausias veikėjas — graffiti vandalas Solomon ( komanda ,,Veni, Vidi, Video“).

Laimėtojų komandos ,,Mabre“ atstovai, viduryje režisierė Ramunė Rakauskaitė
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

Režisierė  Ramunė Rakauskaitė  paminėjo, kad filmo ,,griaučius“ , t.y. tikrą istoriją jai teko kažkur girdėti, teliko ją šiek tiek transformuoti ir pritaikyti trumpam filmukui.  ,,Viska sugalvojome iki pirmosios nakties, po to ruošėmės ir pradėjom filmuoti paryčiais… ,,Trip “ kūrybinėje grupėje — 23 žmonės, turėjome ir daugiau aktorių sąraše, ir apie vidurnaktį skambinome tiems, kurių manėme, kad tikrai prireiks. Pagrindiniai aktoriai net 20 valandų aikštelėje išbuvo”, —  pasakojo R.Rakauskaitė ir pristatė kitus savo komandos narius — filmo operatorių Eitvydą Doškų, montažo režisierius Mindaugą Galkų ir Tomą Rugevičių. Muziką kūrė Marius Salynas, o scenarijų — net aštuoni komandos nariai.

,,Filmuojame nuolat, tai džiaugiamės prizu — galimybe naudotis profesionalia filmavimo įranga už 1500 litų.  O kodėl atėjome į šį projektą? Pagalvojau, kodėl gi nepažaisti, kai kiekvieną dieną tai darai rimtai”, — šypsodamasi užbaigė pokalbį režisierė Ramunė Rakauskaitė.

48 valandos
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

Rimmos Kalyakinos, šio projekto ,,sielos” Vilniuje,  paklausiau, ar ji sugrįš čia kitais metais:
,,Tikrai taip! Būtinai. Manau atvykti kitąmet ankščiau ir daugiau laiko skirti pasiruošimui projektui, nes tikiu, kad jis augs ir populiarės.  Pradžia jau padaryta, rezultatai, t.y. filmai — geri,  ir man buvo smagu juos žiūrėti.  Vien tai, kad į pirmąją filmų peržiūrą ,, Pasakoje “  atėjo arti 500 žiūrovų ir vos sutilpo salėje, yra neįtikėtina. Dėkoju šauniai komisijai, kurioje buvo aktorius ir režisierius Stasys Baltakis, studijos ,,Kinema“ direktorė  prodiuserė Jurga Dikčiuvienė ir kino režisierius bei scenaristas Artūras Javdokimovas. Pasimatysime kitąmet! ”

Komentarai