fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

„Kino pavasario“ lietuviškų filmų programa praturtins kiekvieną lietuvį

Programų „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“   atidarymas Lino Mažono nuotrauka
Programų „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“ atidarymas
Lino Mažono nuotrauka

Kovo 22 d., šeštadienį, pristatyta dar viena festivalio „Kino pavasaris“ programa, kuri yra labai lietuviška. Kiekvienais metais lietuvių kūrėjai pristato vis naujų darbų, šiai metais itin gausiai – net 42 kino juostos, įskaitant pilnametražius, trumpametražius, vaidybinius ir dokumentinius filmus. Vienas jų dalyvauja konkursinėje programoje „Nauja Europa – Nauji vardai“ – tai „Lošėjas“, kurį festivalis parodys tik kartą, o nacionalinė filmo premjera įvyks tik rudenį.

Festivalio direktorė Vida Ramaškienė džiaugėsi žiūrovams skirta šiųmetine lietuvių programa. Žiūrovai, kaip ir kiekvienais metais, galės išrinkti žiūroviškiausią filmą, geriausią studentų darbą. Naujiena tik ta, kad šalia geriausios lietuvių aktorės nominacijos atsidaro ir lietuvių aktoriaus nominacija.

Justė Zavišaitė, lietuviškos programos koordinatorė, negalėjo išskirti mėgstamiausio filmo. „Yra tokių istorijų, kurias geriau išgyventi kine, bet ne realiame gyvenime. Todėl neišskirsiu mėgstamiausio filmo, o pakviesiu išsirinkti patiems. Pamačiusi visą lietuvišką programą, pasijutau daug išmokusi, praturėjusi ir linkiu to paties Jums, mieli žiūrovai“, – sakė J. Zavišaitė.

Programą atidarė režisieriaus Remigijau Sabulio dokumentinis filmas „LITUANICA paslaptis“ (2013). Remiantis istorikų, aviacijos asų, net ekstrasensų įžvalgomis ir nuomonėmis pastatytas filmas kalba apie paslaptis: kokie iš tiesų buvo Lietuvos didvyriai – Steponas Darius ir Stasys Girėnas – kokie jie buvo žmonės, apie ką svajojo, kaip pasiryžo skrydžiui, iš kur sėmėsi įkvėpimo, kodėl, perskirdus per visą Atlanto vandenyną, sudužo jų lėktuvas ir jie nepasiekė gimtojo krašto – Lietuvos.

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.