fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasario“ programoje – geriausi ir kultiniai Lenkijos filmai

Kadras iš filmo „Noras gyventi“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Noras gyventi“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet savo žiūrovams pasiūlys puikius, įvairiapusiškus, jau matytus ir naujus lenkiškus filmus. Visi nauji festivaliui atrinkti filmai apkeliavo ir buvo įvertinti Monrealio, Varšuvos, Marakešo, Karlovi Varų, Toronto, Busano festivaliuose. Žiūrovai lenkiškus filmus galės pamatyti festivalio konkursinėse programose ir retrospektyvoje „Solidarumo judėjimas kine“. Specialiai į ją iš Lenkijos atkeliavo kultinių režisierių Andrzejaus Wajdos, Krzysztofo Kieślowskio, Krzysztofo Krauze bei kitų  režisierių kūriniai.

„Šiemet Lenkija tapo „Kino pavasario“ šalimi – partnere. Specialioje programoje „Solidarumo judėjimo retrospektyva“ rasite žinomų Lenkijos režisierių klasika tapusius darbus. Siūlau atkreipti dėmesį į jaunų lenkų kūrėjų, kurie pasaulio kino festivaliuose šluoja apdovanojimus, filmus ir jų įvairialypį požiūrį į religiją, istoriją, žmogų. Tikiuosi, kad būsite maloniai nustebinti“,  – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Kovo 9 dieną Lenkijos kino meno akademija išdalijo nacionalines „Erelio“ premijas. Trys  „Kino pavasariui“ atrinkti filmai susižėrė net  dešimt apdovanojimų. Pawelo Pawlikowskio „Ida“ geriausio lenkiško filmo titulą papildė pergalėmis geriausio režisieriaus, geriausios aktorės ir geriausio montažo nominacijose. Nuostabios dramos  „noras gyventi“ režisierius Maciejus Pieprzyca buvo apdovanotas už geriausią scenarijų, o virtuoziškai vaidinantys trys filmo aktoriai irgi  gavo apdovanojimus. Penktąjį prizą filmas „Noras gyventi“ gavo žiūrovų nuosprendžiu už publikai labiausiai patikusį kūrinį.

„Kino pavasario“ konkursinei programai „Nauja Europa – nauji veidai“ pakviesta Bodo Koxo komiška drama „Mergina iš spintos“ sulaukė pripažinimo kaip „Metų apdovanojimas.“

„Siūlau nepraleisti filmo „Noras gyventi“, nes jame liūdna tema yra atskleista labai šviesia ir optimistine nuotaika. Pagrindinio aktoriaus Dawido Ogrodniko dėka įsitikinsite, kad net beviltiškai sergantis ir artimųjų, gydytojų bei visuomenės nurašytas žmogus moka gyventi pilnavertį gyvenimą ir įkvėpti kitus. Tikriausiai šis filmo aspektas  sąlygojo tai, kad jį taip pamėgo žiūrovai išviso pasaulio“, – sako „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Filmas „Noras gyventi“

Filmas „ Žmogus iš geležies“

Filmas“Ida“

Apie festivalį:

19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyks 2014 m. kovo 20 – balandžio 3 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta apie 230 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.