fbpx
Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasario“ uždaryme apdovanoti konkursinių programų nugalėtojai (nuotraukos)

Festivalio „Kino pavasaris 2016“ uždarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kino pavasaris 2016“ uždarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Vakar baigėsi dvi savaites žiūrovus džiuginęs emocijų pavasaris, kurio konkursinių programų filmų nugalėtojai paaiškėjo Nacionalinėje filharmonijoje vykusioje uždarymo ceremonijoje. „Dvi savaites viso pasaulio kino meistrų herojai skleidė tokias emocijas, kad turbūt buvo sunku atsilaikyti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio žiūrovams. Mus džiugina ta paskleista emocija, kuri tikiuosi išliks ir iki kitų metų“, – sveikinimo žodį tarė festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Pirmąjį vakaro apdovanojimą įteikė vykdomasis festivalio direktorius Algirdas Ramaška žiūroviškiausiu festivalio filmu pripažintam „Trumanui“ (Truman, 2015), susilaukusiam daugiausiai lankytojų simpatijų. Specialus paminėjimas „Trumpo konkurso“ programoje suteiktas vengrų režisieriaus Fanni Szilágyi trumpametražiui „Galas skaistybei“ (End of Puberty, 2015), o geriausiu filmu pripažintas Michal Braško „Baimė“ (Strach, 2015), pasakojantis apie jauno vaikino baimę pasielgti teisingai.

„Baltijos žvilgsnio“ konkursinėje programoje tarptautinė žiūri komisija geriausia aktore pripažino Thomo Vinterbergo filme „Komuna“ (Kollektivet, 2016) pagrindinį vaidmenį atlikusią Trine Dyrholm, kuri taip pat šiais metais buvo įvertinta ir Berlyno kino festivalyje. Netikėtai geriausiu aktoriumi pripažintas dokumentinio filmo „Donžuanas“ (Don Juan, 2015) pagrindinis veikėjas Olegas Maximovas. Geriausiu režisieriumi tapo Mantas Kvederavičius už dokumentinį filmą „Mariupolis“ (2016).

Mantas Kvedaravičius Fotografė Monika Daužickaitė
Mantas Kvedaravičius
Fotografė Monika Daužickaitė

„Visiems jau pridėkojau. Tai dabar norėčiau padėkoti, tam žvejui, kuris filme taip nieko ir nepagavo“, – padėkos žodį tarė režisierius.

Geriausiu programos filmu komisijos pripažintas taip pat dokumentinis filmas „Čia visad šviečia saulė“ (Under the Sun, 2015), kurio apdovanojimas įteiktas režisieriui Vitalijus Manskis, kuriam atiteko penkių tūkstančių eurų piniginis prizas.

Kitoje pagrindinėje konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“, kurioje varžosi pirmieji arba antrieji režisierių darbai iš Rytų ir Vidurio Europos, geriausia aktore paskelbta Monika Naydenova už vaidmenį filme „Troškulys“ (Thirst, 2015). „Aš niekada nenorėjau būti aktore, tačiau gautas apdovanojimas mane privertė susimąstyti“, – vaizdo įrašo padėkoje kalboje kalbėjo Monika.

Geriausiu aktoriumi tapo „Mūsų kasdienis gyvenimas“ (Our Everyday Life, 2015) pagrindinis aktorius Uliksas Fehmiu. Geriausia režisiere pripažinta lenkų režisierė Agnieszka Smoczyńska už savo debiutinį filmą „Šokių aikštelės dukterys“ (The Lure, 2015). Komisija šiais metais galvojo, ką pripažinti geriausiu filmu, todėl pagrindinį prizą nusprendė įteikti net dviem filmams – „Aš, Olga Hepnarova“ (I, Olga Hepnarova, 2015) ir „Troškulys“ (Thirst, 2015), kurie perpus pasidalins septynis tūkstančius eurų.

Festivalio „Kino pavasaris 2016“ uždarymas Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kino pavasaris 2016“ uždarymas
Fotografė Monika Daužickaitė

Be programos pagrindinės žiūri komisijos savo prizą įsteigė ir CICAE organizacijos atstovės, geriausiu filmu išrinkusios režisierės Mirjana Karanović filmą „Gera žmona“ (A Good Wife, 2016), kuriam ji ne tik parašė scenarijų, bet ir atliko pagrindinį vaidmenį.

Renginio metu nepamiršta padėkoti ir savanoriams, kurių šiais metais buvo 290. Kiekvienas komisijos narys ar nugalėtojas šiltai apie juos atsiliepė, teigę, kad savanorių dėka jie parsiveš dar šiltesnius prisiminimus iš festivalio.

Dar prieš prasidedant uždarymo ceremonijai LRT televizijai festivalio meno vadovė Santa Lingevičiūtė prasitarė, kad jau prieš šių metų „Kino pavasarį“ komanda pradėjo rinkti filmus kitiems metams. Festivalio lankytojai vis dar gali iki balandžio 21 dienos išvysti geriausius festivalio filmus kino teatruose.

Uždarymo akimirkos

Komentarai