fbpx
Filmų recenzijos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Kino pavasaris 2016: „Berniukas ir pasaulis“ – smagus animacinis nuotykis

Nors Lotynų Amerika animacijos žanro pasaulyje nublanksta prieš Walt Disney ar kitas garsias animacijos studijas, festivalio „Kino Pavasaris“ programoje, skirtoje visai šeimai, sužibėjo tikras perliukas iš Brazilijos. „Berniukas ir pasaulis“ („Boy & the World“) – žaismingas režisieriaus Alê Abreu animacinis filmukas, kuris yra puikus nuotykis ne tik vaikams, kurie dar nemoka skaityti.

„Berniukas ir pasaulis“ – vaikiška ranka nupieštas ir vietomis koliažu pagražintas pasaulis ant karo slenksčio. O paties Berniuko šeima – išdraskyta. Tokiomis nelengvomis aplinkybės smalsus ir atkaklus herojus mokosi, atranda, atpažįsta, išgyvena, jaučia. Būtent šio mažo dar augančio žmogaus akimis parodomos aktualios ekologijos, vartotojiškumo problemos. Per jautrią vaiko pasaulėvoką atskleidžiama materialių vertybių sureikšminimas, susvetimėjimas ir būtinybė žmonėms būti vieningiems.

Animaciniame filme nagrinėjamos problemos skaudžios, bet jos netapomos juodomis spalvomis, atvirkščiai – vaizdas spalvingas, nuotaikingas ir teikiantis vilties. Vizualiai labai estetiškas ir išskirtinis reginys, kuriam tinka tokie žodžiai kaip gražu, nuostabu, žaisminga.

Filme „Berniukas ir pasaulis“ mažai dialogų, o ir tie suskamba atvirkštine portugalų kalba. Kas paryškina vaikiško atradimo ir pažinimo džiaugsmą, padeda suprasti, kad veikėjas dar tik auga ir mokosi.

Šis animacinis filmukas – tai ne koks moralas pradinukams „vaikai, saugokite gamtą“. Tai – įtaigi žinia tiek mažiesiems, tiek vyresniems žiūrovams ir klausimas, kokiame pasaulyje mes norime gyventi?

 Festivalyje „Kino pavasaris“ rodomo filmo „Berniukas ir pasaulis“  seansus galite rasti čia.

Komentarai