fbpx
Festivaliai, Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaris“ artėjantį festivalį pasitiks su atsinaujinusia programos sudarytojų komanda

Atsinaujinusi programos sudarytojų komanda

Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ skelbia apie atsinaujinusią programos sudarytojų komandą. Drąsią ir stebinančią festivalio programą šiemet kurs už jos vairo stojanti vadovė Marija Fridinovaitė, programos sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, užimsianti ir pirkimų vadovės pareigas, programos sudarytojas Karolis Žukas ir skyriaus koordinatorė Benita Paplauskaitė.

Pasak „Kino pavasario“ vykdomojo direktoriaus Konrado Kazlausko, festivalio turinys – kertinis festivalio pamatas, todėl ieškant komandos papildymo, programos sudarytojų atranka buvo vykdoma itin kruopščiai.

„Džiaugiuosi, kad prie programos sudarytojų komandos jungiasi patyrę profesionalai, turintys išlavintą žvilgsnį ir gebantys atrasti išskirtinius filmus. Esu tikras, kad Marija, Dovilė, Karolis ir Benita kurs ateities tendencijas atspindinčią programą, kurioje nestigs novatoriškų kino žiūrėjimo patirčių. Ir toliau koncentruosimės į aukštos meninės vertės, pasaulyje pripažintą autorinį kiną bei, kaip ir kasmet, stengsimės pranokti patys save. Ypatingą dėmesį skirsime ir Lietuvos kūrėjams“, – sako K. Kazlauskas.

„Kino pavasario“ programos sudarytoja nuo 2020 m. iki 2022 m. dirbusi M. Fridinovaitė į festivalį sugrįžta naujose – komandos vadovės – pareigose. Anot Marijos, išbandžiusi save programos sudarytojos rolėje, į vadovės poziciją ji žengia jausdamasi užtikrintai.

„Ir toliau kursime tokią „Kino pavasario“ programą, kuri skatintų žiūrovus dar labiau domėtis kinu bei jį pamilti, atlieptų ne tik auditorijos pomėgius, bet ir poreikius. Į didžiuosius ekranus atnešti įdomius, patrauklius, aktualius ir stimuliuojančius filmus – svarbiausias mūsų tikslas“, – sako naujoji „Kino pavasario“ programos vadovė.

M. Fridinovaitė baigė kino vadybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei kino teorijos magistro studijas Paryžiaus 8-ajame universitete. Nuo 2020 m. bendradarbiauja su Kanų kino festivaliu – Cannes Court Métrage sekcija, Short Film Corner, o šiemet dirbo Marché du Film komandoje, padėjo įgyvendinti tokius industrijos renginius kaip Cannes Investors Circle, Spotlight Asia, Ukraine in Focus ir kt.

Programos sudarytojų komandoje ir pernai dirbusi kino programų sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, šiemet taip pat užims pirkimų vadovės pareigas. 

„Jau daugelį metų prie festivalio įgyvendinimo prisidedu dirbdama skirtingose pozicijose – rašiau tekstus, rengiau interviu su kino kūrėjais, rūpinausi foto ir video skyriais. Po pertraukos čia sugrįžau į ilgai svajotą programos skyrių, o nuo dabar būsiu atsakinga ir už naują sritį – filmų pirkimą platinimui. Tikiu, kad skirtingų veiklų bandymas padės man geriau suprasti, kaip sudaryti žiūrovų dėmesio vertą programą, kaip surasti tinkamiausius būdus filmui pasiekti ir plačiąją auditoriją, ir tokią jos dalį, kuri net nežinojo, kaip jai šio filmo reikėjo bei kokie pasikeitę jie gali išeiti iš kino salės“, – teigia D. Grigaliūnaitė.

Dovilė anksčiau dirbo ir kituose šalies festivaliuose – žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas“ ji buvo programos vadovė, Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalyje – komunikacijos vadovė. Ketverius metus ji buvo atsakinga už Šiuolaikinio meno centro komunikaciją, dirbo medijų edukacijos bei tyrimų centre „Meno avilys“. Šiuo metu ji kartu su kino kritike Mante Valiūnaite veda Radio Vilnius laidą „Blissfully Yours“ apie kiną. Dovilė yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas ir Politikos ir medijų programos magistro studijas Tarptautinių santykių ir politikos institute.

Konradas Kazlauskas
Foto Audrius Solominas

Nauji vėjai festivalio filmų programoje

Anot naujojo festivalio programos sudarytojo Karolio Žuko, jungtis prie programos sudarytojų komandos ir pritaikyti savo įvairialypę patirtį – be galo įdomu.

„Tikiu, kad platus mano patirčių spektras ir domėjimasis įvairiu turiniu festivalio programai įpūs naujų vėjų. Esu aukštos meninės vertės kūrinių gerbėjas, tačiau vertinu ir gerą pramogą. Man atrodo, kad kiekvieno festivalio programa turi atitikti aukso viduriuką – nestigti įvairiapusiškumo atspindėti šviežiausias kino tendencijas“, – pabrėžia pašnekovas.

K. Žukas programos sudarytojo poziciją yra išbandęs ir kitur – medijų edukacijos bei tyrimų centre „Meno avilys“, videomeno festivalyje „Videogramos“, dokumentinio kino cikle „Common People“, dirbo „Kauno kino festivalio“ koordinatoriumi. Karolis taip pat yra siaubo, fantastinio ir kultinio kino platformos „Kitas kinas“ įkūrėjas.

Prie „Kino pavasario“ programos sudarytojų komandos jungiasi scenaristė, režisierė Benita Paplauskaitė, turinti daugiau nei 10 metų patirtį kino, televizijos bei reklamos industrijose, o nuo 2021 m. vadovavusi festivalio svečių skyriui. Ji bus atsakinga už programos koordinavimą ir kino edukacijos projektus.

„Per septynerius metus su „Kino pavasariu“ spėjau pažinti ne tik festivalį, bet ir jo žiūrovus, trokštančius kokybiško autorinio kino, galinčio supurtyti jų pasaulėžiūrą. Drąsią kūrybą mėgstu ir pati, tad stengsiuosi užtikrinti, kad festivalyje netrūktų filmų, kurie mūsų žiūrovus siurbte įsiurbtų į didįjį ekraną“, – sako B. Paplauskaitė.

Benita 2014 m. Roehampton universitete Londone įgijo menų bakalaurą filmų srityje. Ji yra dirbusi konkursinės programos sudarymo asistente Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje, renginių Baltic Pitching Forum ir „Lietuvos animacijos diena“ koordinatore, Meeting Point – Vilnius iniciatyvos Talents Nest koordinatore.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.