fbpx
Festivaliai, Kino industrija, Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaris“ ir kino mokykla „Youngblood“ kviečia moksleivius dalyvauti trumpųjų filmų konkurse

„YOUNGBLOOD balsas“

Kino mokykla „Youngblood“ ir Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kviečia moksleivius įsijausti į kino režisieriaus profesiją ir dalyvauti trumpųjų filmų konkurse „YOUNGBLOOD balsas“. Atrinktųjų kūrėjų darbų premjera įvyks virtualioje erdvėje festivalio „Kino pavasaris“ metu.

„Šis konkursas – tai galimybė tokiu nesocialiu laikotarpiu iš naujo atrasti kūrybiškumą ir, svarbiausia, tą padaryti be jokių papildomų priemonių, vien tik pasitelkus savo vaizduotę. Mūsų fantazijos niekas neriboja ir šiame projekte ją galime išnaudoti maksimaliai, taip vienas kitam primindami apie save ir parodydami, jog buvimas namuose ir nieko neveikimas ar žiūrėjimas pro langą skiriasi ir mažuose dalykuose atsiranda didžiausi pastebėjimai“, – apie konkurso atsiradimą kalbėjo „Youngblood“ dėstytojas, operatorius Vytautas Katkus.

Pirmą kartą rengiamo konkurso organizatoriai kviečia 14–19 m. moksleivius kurti filmus tema „Ką pastebėjau savo aplinkoje ir norėčiau pakeisti?“. Filmai gali būti įvairių formų ir žanrų (vaidybinio, dokumentinio ir eksperimentinio), techniškai vizualūs arba paprastai nufilmuoti mobiliuoju telefonu. Ne ilgesnių nei 2 min. trukmės darbų laukiama iki kovo 20 d.

„Youngblood“ kino mokykla skatina paauglius kino pagalba kalbėti apie tai, kas jiems rūpi. Labai džiugu, kad festivalis „Kino pavasaris“ palaiko mūsų idėjas ir suteikia galimybes „Youngblood“ balsui būti išgirstam. Tikimės sužinoti, apie ką šiandien mąsto paaugliai ir kaip naudoja kino kalbą savo mintims išreikšti“, – teigė V.Katkus.

Nuotr. Robertas Daskevičius

Vertinimo komisijos atrinkti filmai kovo 26 d. bus rodomi specialiame „Kino pavasasario“ virtualiame seanse. Geriausių kūrinių autoriai bus apdovanoti festivalio programos filmų „watch party“ (filmo peržiūros vakarėliu sau ir savo draugams). Organizatoriai tikisi, kad šis konkursas moksleivius paskatins ne tik kurti filmus, bet ir pradėti pokalbį apie legalų turinį.

„Lietuvoje vis dar opi, ypač šiandieniniame kontekste, nelegalaus filmų žiūrėjimo problema. Todėl labai svarbu apie tai kalbėtis su jaunąja karta, supažindinti ją su kokybišku turiniu ir prasmingu laisvalaikio praleidimo būdu. Tokį pokalbį lengviausia užmegzti per kūrybinį procesą, kuriame puikiai atsiskleidžia visas kino kūrimo grožis ir iššūkiai“, – teigė festivalio „Kino pavasaris“ vykdančioji direktorė Agnesta Filatovė.

Trumpametražių filmų organizatoriai laukia elektroniniu paštu youngblood.komanda@gmail.com. Daugiau informacijos apie konkursą rasite kino mokyklos „Youngblood“ internetinėje svetainėje arba Facebook paskyroje.

Komentarai

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.