fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaris“ ruošiasi ištisus metus veiksiančios salės atidarymui

Kadras iš filmo „Mamytė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Mamytė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Mamytė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Birželio 17 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje atidaroma „Kino pavasario“ salė. Joje visus metus, įskaitant ir šią vasarą, bus galima pamatyti tiek „Kino pavasaryje“, tiek kituose didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose įvertintus filmus.

„Kino Pavasaris Distribution“ iniciatyva šioje salėje per vasarą bus rodoma 15 festivalio žiūrovų itin pamėgtų juostų. Vėliau repertuaras keisis, pildysis įvairiausiais Europos autorinio kino šedevrais.

Įsigijusieji bilietus į salės atidarymą išvys karo ir plastinės chirurgijos temas originaliai sujungusią dramą „Feniksas“ (rež. Christian Petzold). Prieš seansą žiūrovų lauks šventiniai užkandžiai bei gėrimai. Bilietai – jau prekyboje!

„Talentingai sukurtą filmą kiekvienas pamato savaip. Man „Feniksas“ – tai sunkios ligos ir skausmingo išgijimo istorija. Ligos vardas – meilė. Meilė kaip priklausomybė, kaip neįtikėtinas vilties gajumas, kaip paskutinis prasmės pažadas. Niaurus pokario kontekstas ir Aušvitzo tema – tik priemonės išryškinti triuškinantį praregėjimą: ko gero kiekviename iš mūsų slepiasi išdavikas, nors budelio ir aukos vaidmenis dažniausiai renkamės ne patys“, – salės atidarymo filmą pristato filosofijos mokslų daktaras Tomas Kiauka. – „Feniksas“ yra filmas be laimingos pabaigos, tačiau su išteisinančiu nuosprendžiu kiekvienam, kas žiūrėdamas suvokė ir savo metafizinę kaltę. Skausmingai gydantis filmas…“

Žiūrovų mėgstamiausi filmai

„Kino pavasario“ salės vasaros repertuare – šių metų festivalio atidarymo filmas ir žiūroviškiausia juosta „Mamytė“ (rež. Xavier Dolanas). Tai Kanados kino vunderkindo, neseniai 26-ąjį gimtadienį atšventusio ir penkis filmus sukūrusio Xavier Dolano darbas, „Cezarių“ apdovanojimuose įvertintas kaip geriausias užsienio filmas. Į didįjį ekraną sugrįš ir jaunos režisierės Linos Plioplytės dokumentinis pasakojimas apie stilingąsias Niujorko damas „Amžinai stilingos“, ir praėjusių metų festivalio hitas „Glorija“ (rež. Sebastian Lelio).

Filmai visai šeimai

Nuo mažiausio iki vyriausio šeimos nario lauks „Amelijos iš Monmatro“ režisieriaus Jean– Pierre Jeunet šedevras „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“, šmaikščiai ir labai vizualiai papasakosiantis apie fenomenaliai protingą berniuką ir jo šiek tiek kvaištelėjusią šeimą. Žiūrovams nuo 4 metukų skirta įvairiausių išdaigų kupina komedija „Mažieji padaužos“ (rež. Veit Helmer).

Kadras iš filmo „Nulis motyvacijos“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Nulis motyvacijos“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Geriausi kulinariniai filmai

Kokia gi vasara be kulinarinių eksperimentų. Įkvepianti istorija „Atrandant Gastoną“ (rež. Julia Patricia Perez) supažindins su Peru pasididžiavimu – talentingu šefu Gastonu Acurio, kurio dėka pasaulis sužinojo apie Peru virtuvę ir tūkstančiai jaunų perujiečių susidomėjo kulinarijos menu. Juostos „Kritikai gurmanai“ (rež.: Thomas Jackson, Charlotte Landelius, Henrik Stockare) žiūrovai su įtakingiausiais maisto tinklaraštininkais, tarp kurių ir lietuvė Aistė Misevičiūtė, keliaus po geriausius pasaulio restoranus. Su filmo „Steiko (r)evoliucija“ (rež. Franck Ribière) kūrybine komanda bus ieškoma geriausio jautienos steiko. Nepamirštamų įspūdžių suteiks unikalų projektą, jungiantį kulinariją su kitais menais, užfiksavusi dokumentika „Vakarienė kaip sapnas“ (rež. Franc Aleu).

Vasariškos komedijos

„Kino pavasario“ salėje, žinoma, nebus apsieita ir be komedijų. Prancūziško humoro ir romantikos gerbėjams bus siūloma pažiūrėti filmą „Džema Boveri“ (rež. Anne Fontaine), kurio pavadinimas su legendiniu romanu „Madam Bovari“ sutampa neatsitiktinai. Balkanišku humoru iki ašarų juokins aistringos atostogos kroatų komedijoje „Meilės sala“ (rež. Jasmila Žbanić), o su Izraelio kariuomenėje tarnaujančiomis merginomis supažindins festivalio žiūrovų itin pamėgta juosta „Nulis motyvacijos“ (rež. Talya Lavie).

Kritikų apdovanoti filmai

Diskusijas keliantys ir opias socialinias problemas liečiantys filmai – taipogi vasaros repertuaro dalis. Juosta „Šokantys arabai“ (rež. Eran Riklis) nuoširdžiai papasakos apie rasistinį valstybės susiskaldymą ir savosios tapatybės vardan ramybės atsižadėjimą, o dramos „Pamoka“ (rež.: Kristina Grozeva, Petar Valchanov) herojai teks paminti savo moralinius principus ir įsitikinimus vardan savo šeimos gerovės.

15 „Kino Pavasaris Distribution“ juostų bus rodomos ne tik Vilniuje, bet ir šių regionų erdvėse: Kaune („Romuva“), Klaipėdoje („Kultūros fabrikas“), Šiauliuose („Atlantis Cinemas“), Panevėžyje („Garsas“), Mažeikiuose („Pirmas kadras“), Varėnos kino ir parodų salėje, Palangoje („Naglis“).

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.