fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaris“ sugrąžino į mokyklos suolą ir pristatė rudens renginius

Vida Ramaškienė ir Algirdas Ramaška Fotografė Vilija Buivydė
Vida Ramaškienė ir Algirdas Ramaška
Fotografė Vilija Buivydė

Rugsėjo 4 d. buvo pristatyti „Kino pavasario“ rudens renginiai ir festivalio salėje parodyta bulgarų drama PAMOKA. Lotynų Amerikos dienos IN LATINO, Šarūno Barto naujausio filmo RAMYBĖ MŪSŲ SAPNUOSE premjera, „Geriausios 2015 metų KANŲ LIŪTŲ reklamos“ ir „Italų kino klasikos vakarai“ – tik dalis „Kino pavasario“ naujojo sezono renginių.

„Visą vasarą „Kino pavasario“ salėje rodėme šių metų festivalio programos filmus. Tai tęsime ir rudenį. Tad bet kurią dieną, užsimanę pažiūrėti gerą filmą, užsukite į mūsų salę“, – su renginio svečiais pasisveikino Algirdas Ramaška ir pristatė artėjančius renginius.

Mokyklinis suolas, lenta, kardeliai, vadovėliai, sąsiuviniai pristatymo aplinką puošė ne tik dėl prieš kelias dienas prasidėjusių naujų mokslo metų, bet ir dėl „Kino pavasario“ salėje rodomo filmo PAMOKA. Pasižiūrėti jo pakviesti ir renginio svečiai.

„Vienintelis mano diplomas – istorijos mokytojos. Šeimoje turiu du mokytojus, daug draugų – pedagogų, tad žinau, kad šiandien šios profesijos žmonėms išties nelengva. Filmas PAMOKA tai labai originaliai perteikia. Tikimės, kad ši drama išprovokuos diskusijas, kurios bent šiek tiek pagerins mokytojų gyvenimą“, – renginio metu kalbėjo festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Pasak PAMOKĄ pristačiusio Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus, ji – labai stiprus kandidatas į EP teikiamą LUX prizą. Šis apdovanojimas skiriamas filmams, kurie atskleidžia Europos aktualijas ir kuria regiono tapatybę. PAMOKA pateko į 2015 m. LUX pretendentų trejetuką. Nugalėtojas paaiškės lapkričio 25 d. Strasbūre. „Ši drama labai aiškiai perteikia mūsų aplinkos aktualijas. Dėkoju V. Ramaškienei, kad rodant PAMOKĄ „Kino pavasario“ salėje aktualizuojamos mums svarbios temos. Išmokite šios dienos pamoką, aptarkite ją namuose ir nedarykite klaidų, kurių neišvengė filmo veikėjai“, – savo pristatymą užbaigė P. Auštrevičius.

„Kino pavasario“ ruduo:

  • kraują kaitinančios Lotynų Amerikos dienos IN LATINO (Vilniuje spalio 1–4 d.);
  • asmeniškiausio Šarūno Barto filmo RAMYBĖ MŪSŲ SAPNUOSE premjera (Lietuvos kino teatruose nuo spalio 9 d.);
  • „Geriausios 2015 metų KANŲ LIŪTŲ reklamos“ (Lietuvos kino teatruose nuo spalio 20 d.);
  • „Italų kino klasikos vakarai“ (Vilniuje ir Kaune spalio 23–29 d.).

„Kino pavasario“ salėje šį rudenį taip pat bus rodomi šių metų festivalio žiūrovų pamėgti filmai: Berlyno kino festivalyje sužibėjusi brazilų drama ANTRA MAMA; kulinarinė istorija apie Peru nacionalinį herojų ATRANDANT GASTONĄ ir kulinarinė kelionė į idėjų ir kūrybos visatą VAKARIENĖ KAIP SAPNAS.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.