fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaris“ suteiks galimybę studentams visus filmus pamatyti nemokamai

Sudentų akreditacijos Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Sudentų akreditacijos
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

19-ojo „Kino pavasario“, vyksiančio kovo 20 – balandžio 3 dienomis, metu 40 Vilniaus ir 10 Kauno studentų galės nemokamai išvysti visus festivalio filmus. Ši festivalio edukacinė iniciatyva yra skirta studentams, kurie domisi kinu bei nori gilintis į šią meno sritį, susipažinti su kino kūrėjais, industrijos atstovais, kino renginių organizavimo užkulisiais.  „Kino pavasario“ suteikta galimybe galės pasinaudoti bet kurios pakraipos mokslus studijuojantys jaunuoliai.

Nuo vasario 3 iki vasario 28 dienos tereikia užpildyti „Kino pavasario“ svetainėje esančią anketą.  Atsižvelgiant į  motyvaciją, bus atrinkti tie studentai, kurie ne tik nori pamatyti puikius geriausių pasaulio kūrėjų darbus, bet ir gautus įspūdžius, žinias panaudoti  savo studijomis ir asmeniniai patirčiai praplėsti.

„Gal kažkam tai bus savotiškas atradimas, įkvėpimas ir paskata pasukti su kinu susijusios profesijos keliu ar vėliau save realizuoti kino industrijoje. Esu įsitikinęs, kad kinas, ypač tas kurį rodome festivalio metu, yra tobula edukacinė priemonė, kartais daug efektyvesnė nei tradicinės pamokos ar paskaitos. Labai norėtųsi, kad švietimo institucijos į tai atkreiptų dėmesį ir integruotų kiną į mokymo programas, nes tokia praktika jau ilgą laiką sėkmingai naudojama  daugelyje kitų šalių, – tikisi festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.  –  Dar viena svarbi festivalio  naujovė – darbo dienomis bus organizuojami ir specialūs seansai jaunimui bei senjorams, kuriems bus specialiai parinkti aktualūs filmai ir sudarytos sąlygos juos pamatyti gerokai pigiau.“

Visi Vilniaus ir Kauno studentai kviečiami nedelsti ir registruotis „Kino pavasario“ svetainėje.

Anketą galite rasite čia: http://www.kinopavasaris.lt/akreditacijos-studentams

Apie festivalį:

19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyks 2014 m. kovo 20 – balandžio 3 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 80 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta apie 230 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.