fbpx
Naujienos

„Kino pavasaryje“ — kitoks Amerikos kinas

„Trumpas žvilgsnis į Čarlzo Svono III-ojo gyvenimą“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Trumpas žvilgsnis į Čarlzo Svono III-ojo gyvenimą“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas


Pernai Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ „Nepriklausomo Amerikos kino“ programa sulaukė ypatingo žiūrovų dėmesio. Tad ir šiemet tęsiama tradicija – bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, pristatomi geriausi praėjusiais metais sukurti šios šalies nepriklausomų kino kūrėjų darbai. Jau po pusantro mėnesio „Kino pavasario“ gerbėjai turės progą pažinti ir įvertinti neholivudines, tačiau pasaulyje žinomų režisierių susuktas kino juostas, kurios buvo puikiai įvertintos įvairiuose kino festivaliuose.

„Kino pavasario“ programos koordinatorius Edvina Pukšta pastebi, kad didžiųjų kino studijų finansavimo nagaunantys režisieriai 2012 metais turėjo ypač didelę paklausą prestižiniuose kino festivaliuose. Šiemet programoje bus rodomi 7 filmai, kurie dalyvavo Sandanso nepriklausomo kino festivalyje, taip pat – Lokarno, Venecijos, Toronto ir Romos festivaliuose.

Įspūdingi ir net šokiruojantys debiutai

Šių metų „Nepriklausomo Amerikos kino“ programoje stengtąsi pristatyti naujus autorius, stebėti jaunųjų talentų iškilimą bei progresą. Vienas ryškiausių debiutų — keturiems „Oskarams“ jau nominuotas Behno Zeitlino filmas „Pabaisos iš laukinių pietų“ („Beasts of Southern Wild“). Sandanso kino festivalyje juosta apdovanota „Didžiuoju žiuri prizu“, Kanų festivalyje – „Auksine kamera“ už geriausią debiutą.

Kino mylėtojai galės įvertinti garsaus režisieriaus Franciso Fordo Coppola sūnaus Romano Coppola filmą „Trumpas žvilgsnis į Čarlzo Svono III-ojo gyvenimą“ („A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III“). „Šio filmo idėją padiktavo noras pabūti narcizo, ugningo moterų meilužio ir blogo vyruko kompanijoje,“ – pasakoja filmo kūrėjas R.Coppola. Kino juostoje pasakojama apie ekscentrišką grafikos dizainerį Čarlzą Svoną, kuris praranda mylimą moterį ir leidžiasi į beprotišką savęs pažinimo kelionę.

Filmas „Paklusnumas“ („Compliance“) paremtas tikrais nusikaltimais, kurie per dešimt metų buvo įvykdyti septyniasdešimtyje skirtingų vietų JAV. Vyras paskambindavo į greitojo maisto restoraną, prisistatydavo policijos pareigūnu ir įtikindavo vadybininką padėti nubausti darbuotoją, kuris neva pavogė pinigus iš kliento. Kiekvienas šantažo atvejis trukdavo maždaug 4-5 valandas, kol restorano darbuotojai ir nukentėjusioji išsiaiškindavo, jog visa tai apgaulė.

„Stipriausiai šokiruojantį 2012 metų Sandanso festivalio filmą sukūręs Craigas Zobelis yra visiškai naujas ir negirdėtas Lietuvoje, bet jo psichologiniame trileryje paliesta tema bus labai aktuali mūsų šalies žmonėms, kurie dažnai paklūsta telefonu skambinančių nepažįstamų apsimetėlių nurodymams,“ – apie jauno režisieriaus filmą pasakoja E.Pukšta.

 

Kadras iš filmo„Svajonių mergina“  Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo„Svajonių mergina“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Ilgai laukti žinomų kūrėjų sugrįžimai

Praėjusiais metais „Kino pavasario“ „Nepriklausomo Amerikos kino“ programoje buvo rodoma Antonio Campaso prodiusuota drama „Marta Marsė Mei Marlena“. Šį kartą A.Campaso į „Kino pavasario“ ekranus grįžta kaip režisierius, su Paryžiuje nufilmuotu trileriu „Žudikas Saimonas“ („Simon Killer“). Juostoje pasakojama apie vaikiną, praradusį mylimą merginą, ir jo ilgai savyje laikytą užgniaužtą įsiūtį.

Sutuoktiniai Jonathanas Daytonas ir Valerie Faris žiūrovams prieš kelerius metus debiutavo su filmu „Mažoji mis“, kuris sulaukė ypatingo populiarumo ir 2006 metais buvo apdovanotas dviem „Oskarais“. Šiemet „Kino pavasaryje“ žiūrovai turės progą pamatyti jų antrąjį darbą – „Svajonių mergina“ („Ruby Sparks“). Filmas pasakoa apie didelio populiarumo sulaukusį jauną rašytoją, jo problemas bei pastangas rasti idėjų naujai knygai. Režisieriai teigia, kad tai – netradicinė romantinė komedija, nes joje yra ir tamsesnių epizodų. Juostoje susipina skausmas, kančia ir humoras.

Epinė kriminalinė drama „Niujorko šešėlyje“ („The Place Beyond the Pines“) – trečiasis Lietuvoje jau žinomo režisieriaus Dereko Cianfrance filmas. Jame žiūrovai išvys garsius Holivudo aktorius: Ryaną Goslingą, Bradley Cooperį ir Evą Mendez. R.Goslingas vadina kaskadininką, kuris keliauja po šalį ir atlieka triukus su motociklu. Tačiau vieną dieną jis sužino, kad turi vaiką. Vyrą užplūsta ne tik nauja atsakomybė, bet ir kankinantis klausimas – kaip išlaikyti atsiradusią naują gyvybę. Tai kupinas netikėtų posūkių, keršto ir likimo apmąstymų filmas.

Kovo 14 – 28 dienomis vyksiančio 18-ojo „Kino pavasario“ programos „Nepriklausomas Amerikos kinas“ filmų aprašymus ir video anonsus jau galima rasti festivalio puslapyje: http://www.kinopavasaris.lt/filmai

 

Apie „Kino pavasarį“

18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyks kovo 14-28 d. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta apie 200 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 20 tarptautinių festivalių: Kanų, Berlyno, Venecijos, Toronto, San Sebastiano, Karlovy Vary, Sandanso, Roterdamo, Sarajevo ir kitų.

„Kino pavasaris“ informacija

 

Komentarai