fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Kino pavasaryje“ uždainuos K. Smoriginas, A. Kaniava, A. Diržiūtė ir kiti žinomi aktoriai

Andrius Kaniava Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Andrius Kaniava
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Antra savaitė besitęsiantis festivalis „Kino pavasaris“ lankytojams paruošė staigmeną: pirmadienį, kovo 30 d. klube „Tamsta“ įvyks koncertas, kuriame į sceną lips aktoriai – bet ne vaidinti, o dainuoti ir skaityti eiles.

Žiūrovai išgirs Kosto Smorigino, Andriaus Kaniavos, Vido Petkevičiaus, Gedimino Storpirščio ir Aistės Diržiūtės dainas, o Marius Jampolskis skaitys Vytauto Mačernio poeziją. Vakaro metu žiūrovams taip pat bus pristatyta šių aktorių kine sukurtų vaidmenų retrospektyva.

Dainavimas ir vaidyba – abu scenos menai

„Dar nežinau, kokias dainas atliksiu“, – prisipažino Kostas Smoriginas. 30 metų vaidinančio ir dainuojančio kūrėjo repertuare jų – daugybė. Jis užtikrintas dėl vieno: kad dainavimas jam teikia malonumą.

Patyrusio aktoriaus nestebina, kad tiek daug Lietuvos aktorių mielai ir uždainuoja. „Tiek vaidyba, tiek dainavimas yra scenos menas. Tai panaši veikla. Jeigu galiu daryti jas abi – su malonumu ir darau“, sako K. Smoriginas.

Jam pritaria ir publikos pamiltas „Keistuolis“ A. Kaniava. „Muzika aktoriui labai svarbi. Be jos aktorius atrodo vienišas, nelaimingas. Kad iš viso to išliptum, gyvybiškai reikalinga muzika“, – įsitikinęs aktorius dainuojantis dar, kaip pats sako, nuo konservatorijos bendrabučio laikų.

„Pradedi dainuoti, nes tikiesi padaryti įspūdį merginoms. Vėliau tai tampa gelbėjimosi ratu, įpročiu, arba gyvenimo būdu“, – prieš koncertą prisiminimais dalijosi grupės „Musė“ ir kitų dainų autorius.

Dalyvaus skirtingų kartų aktoriai

Aktorė Aistė Diržiūtė Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Aktorė Aistė Diržiūtė
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Scenoje tą vakarą žiūrovai išvys skirtingų kartų Lietuvos aktorius. Čia dalyvaus ir filmu „Sangailės vasara“ išgarsėjusi, Berlyno kino festivalyje tarp daugiausia žadančių Europos aktorių patekusi Aistė Diržiūtė, ir dar 7-ojo dešimtmečio pabaigoje į kiną atėjęs, per 30 vaidmenų sukūręs Vidas Petkevičius.

„Žinau daug aktorių, kurie yra geri dainininkai, dailininkai, rašytojai, poetai, muzikantai ir dar begales talentų turintys žmonės. Aktorius, neturintis muzikinės klausos bus ,,sunkus“ aktorius, partneris, režisūrinio matymo bendraautorius“, – mano V. Petkevičius.

Per ilgą karjerą kine jam prieš kamerą teko ir uždainuoti. „Tai buvo filme ,,Karas ir taika“. Vaidinau Natašos Rostovos dėdę. Ten buvo epizodas, kai Nataša atvažiuoja pas dėdę į jo dvarą. Teko ją linksminti, pasitelkus gitarą ir rusų liaudies dainą. Koncerte tu gali improvizuoti, gi filme viskas labai griežtai nustatyta, ten negali net jokio žodžio įterpti, tik taip ir ne kitaip“, – prisimena aktorius.

Petkevičius yra ilgametis „Kino pavasario“ gerbėjas. Ir šiemet aktorius planuoja aplankyti penkis festivalio filmus – tiek jų pamatyti leidžia laikas.

„Šis festivalis man labai svarbus. Jo nepraleidžiu niekada, išskyrus gastrolių užsienyje metu. Prisidėti prie festivalio netradiciškai, dainuojant – ypatinga patirtis mums visiems“, – prieš koncertą sakė aktorius.

Renginio pradžia – 20 val. sostinės klube „Tamsta“. Vakarą „Kino pavasaris“ rengia kartu su Lietuvos dainuojamosios poezijos kūrėjus vienijančia organizacija „Bardai LT“.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.