fbpx
Naujienos

„Kino po žvaigždėmis“ premjera: „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“ – filmas, po kurio norėsis aplankyti Stambulą ir paglostyti katę

Kadras iš filmo „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“

Rugpjūčio 15 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovų laukia ypatinga vasaros premjera. Žaismingas dokumentinis pasakojimas pakvies leistis į kelionę po tokį Stambulo miestą, kokio neišvysite jokiame turistinių maršrutų vadove.

Vasariškas filmas „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“ (Kedi, 2016) – filmas, po kurio norėsis aplankyti Stambulą ir paglostyti katę, leis kartu su netikėtomis vedlėmis paklaidžioti vingriomis miesto gatvelėmis, susipažinti su individualų charakterį turinčiomis katėmis, jų „globojamais“ parduotuvėlių ir kavinukių savininkais bei įdėmiau pažvelgti į savitą ir nuolat besikeičiantį Stambulo veidą.

Jei kada nors slapta svajojote pamatyti miestą katės žvilgsniu – šis filmas kaip tik suteiks tokią patirtį. „Kedi“ stebina gebėjimu prieiti itin arti mielų, bet paslaptingų ir dažnai saugią distanciją mėgstančių išlaikyti gyvūnų. Filmo režisierė Ceyda Torun ir operatorius Charlie Wuppermannas ne tik išklausė daugybę vietinių gyventojų istorijų apie kates, bet ir sukonstravo specialias kačių kameras, filmavo dronais, keliavo po tamsius skersgatvius, leidosi į rūsius paskui vikriąsias filmo žvaigždes.

Pastangos atsipirko su kaupu – žiūrovas gali ne tik grožėtis filmuojamomis katėmis, bet ir išties jas pažinti. Septynetas stebimų kačių skiriasi ne tik kailio ir akių spalva – jos visos turi savitą charakterį, gyvenimo būdą, pomėgius. Kaip ir žmonės, užmezgantys santykius su šiomis pusiau prijaukintomis, pusiau laukinėmis miesto gyventojomis.

Filmo „Kedi. Slaptas kačių gyvenimas“ anonsas: 

Pasak filmo režisierės, šis filmas yra savotiškas meilės laiškas katėms ir miestui, kurie abu keičiasi nenuspėjama linkme. Nors „Kedi“ dėmesio centre katės, tai pasakojimas apie miestą, bendruomenę, gerumą ir draugystę. Neišvengiama miesto raida, žmogaus ir gamtos ryšys atskleidžiamas per paprastus, bet išmintingus pašnekesius – katės netikėtai tampa priežastimi stabtelėti ir pamąstyti apie gyvenimą.

Komentarai