fbpx
Naujienos

Kino režisieriui Gediminui Skvarnavičiui – 80

Lietuvos kinematografininkų sąjunga
Lietuvos kinematografininkų sąjunga

2013 m. gegužės 15 d. iškilmingai paminėsime vieno iš lietuviškosios kino dokumentikos pradininkų – kino režisieriaus ir scenaristo Gedimino Skvarnavičiaus – 80-ąjį gimtadienį. Jau kelios kartos Lietuvos kino profesionalų bei žiūrovų su nuostaba ir susižavėjimu žiūri G. Skvarnavičiaus „kino feljetonus“ – unikalius trumpus filmus, „iš peties“ pliekiančius sovietmečio ydas. Dar ir dar kartą įsitikiname: Gediminas Skvarnavičius – bene vienintelis, išdrįsdavęs į tų laikų gyvenimą pažvelgti su ironija ir net sarkazmu. Tam nepakanka vien talento, profesionalumo, reikia ir paprasčiausios žmogiškosios drąsos. Ne vien savo „kino feljetonais“ išliks kūrėjas lietuviškosios dokumentikos istorijoje. Per keturiasdešimt darbo metų kine G. Skvarnavičius rašė scenarijus ne tik savo, bet ir žinomų savo kolegų – Algirdo Dausos, Viktoro Starošo, Rimtauto Šilinio – filmams, režisavo apie penkiasdešimt savųjų. Karta po kartos žavisi jo filmais „Džokonda IV aukšte“ (1977), „Ko ašaroja Medėja“ (1979), „Būkit sveiki, ufonautai“ (1979), „Kiek kainuoja svaras mandagumo, don Migeli de Servantesai“ (1980), „Geležinės kaukės galas“ (1984), „Duobė“ (1987), „Vinis“ (1987), „Viešumas“ (1988), „Tarp lygių lygūs ir laisvi“ (1988) ir daugeliu kitų.
G. Skvarnavičius visada ieškojo išraiškingos formos, papildydavo savo filmus tautosaka, vaidybos elementais, žaismingai pritaikydavo muziką.

Gediminas Skvarnavičius yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

Jubiliejinis Gedimino Skvarnavičiaus vakaras vyks š. m. gegužės 15 d. 18:00 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

 

Lietuvos kinematografininkų sąjungos informacija

Komentarai