Lapkričio 20 – 24 dienomis „Romuvos“ kino teatre vyks kino savaitė „Kaunas kine“. Programos metu bus pristatomi vaidybiniai kino filmai, filmuoti Kauno mieste bei dokumentiniai filmai apie Kauną. Kauniečiai bei miesto svečiai galės pamatyti istorinius bei naujus filmus, kurie supažindins, ar primins, Kauno miesto gyvenimą prieš kelis dešimtmečius, bei pristatys to meto kino kultūrą ir jo ypatumus.
Kino savaitė rengiama siekiant supažindinti platesnę visuomenės dalį su Kauno miestu kino filmuose. Kadangi visi kino seansai bus rodomi nekomercinėmis kainomis, dar mažesnėmis nei paprastai „Romuvos“ kino teatre, tikimės, kad filmų peržiūrose apsilankys gretimai studijuojantys studentai, universitetų darbuotojai, senjorai, moksleiviai ir kiti miesto gyventojai bei svečiai, besidomintys išskirtiniu kinu – pasakoja kino teatro „Romuva“ direktorė Sigita Mikalauskienė.
Programą pradės trumpų dokumentinių filmų programa „Apie Kauną“, kuri nukels į Laikinosios sostinės gyvenimą aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose. Režisieriaus V. Puplauskio filme „Kaunas yra Kaunas“ miestas pristatomas kaip krepšinio sostinė, studentų miestas bei pramonės ir kultūros centras. Gali pasirodyti, kad kauniečių gyvenimo įpročiai ir vertybės mažai ką tepasikeitė. Galbūt, kaip ir miestą garsinantis „Velnių muziejus“, apie kurio kūrimą, iliustruotą „velniška“ V. Ganelino sukurta muzika, pasakojama filme „Nuosavas velnias“ (rež. L. Pangonytė). Kita kino juosta – „Maestro jaunesnysis“ (rež. R. Verba) – pasakoja apie prof. Giedrių Kuprevičių – „sūnų su ilgesniais sparnais“, kaip sako pats kompozitoriaus Viktoras Kuprevičius filme. Tuo tarpu „Fontano vaikai“ (rež. J. Jurašas) supažindina su R. Kalantos gyvenimu, žūtimi 1972 m. gegužės 14 d. Kauno miesto sode ir po to sekusiais įvykiais Kaune, apie kuriuos pasakoja broliai Antanas, Valdas ir Arvydas Kalantos, įvykio liudininkai.
Istorija apie R. Kalantos susideginimą ryškia linija pažymėta kitame filme – legendinėje R. Banionio kino juostoje „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, kuriame pasakojama apie lietuvių „hipių“ kartą ir metą, kai prasidėjo menininkų emigracija bei suaktyvėjo slaptųjų tarnybų veikla. Kitoje R. Banionio juostoje – „Mano mažytė žmona“ – istorija apie jaunos šeimos kūrimą, artimųjų netektį ir pirmuosius realius jaunų žmonių patiriamus sunkumus. Apie dviejų paauglių – Adomos ir Liucės – svajones ištrūkti į „šviesesnį rytojų“ pasakojama V. Žalakevičiaus filme „Adomas nori būti žmogumi“, paliečiant ir šiandien ypač aktualią jaunų žmonių migracijos temą.
Kiti du filmai, rodomi programoje, kalba apie lietuvių tautos patirtą priespaudą bei sunkumus. „Žingsniai naktį“ (rež. R. Vabalas) pasakojama apie kalinių mirtininkų pabėgimą iš hitlerininkų saugomo Kauno IX forto, paliečiant žmogaus apsisprendimo lemiamu istorijos momentu, pasirinkimo problemas. Tuo tarpu K. Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“ – apie tėvo ir dukros, išskirtų per II-ąjį pasaulinį karą, pastangas susitikti, ir pinklias, dėl kurių jie pasiruošę atsižadėti taip trokštamo susitikimo.
Kino teatras „Romuva“ yra vienintelis išlikęs seniausiai veikiantis kino teatras Kauno mieste. Ši vieta kelia daug prisiminimų net kelioms Kauno miesto gyventojų kartoms. Tarpukario laikotarpiu statytas kino teatras, šiandien dvelkiantis istorija ir nostalgija, siekia ir toliau vienyti gero kino mėgėjus bei vėl atgimęs žiūrovus pasitinka su jaunatvišku šūkiu – “Romuva” – naujas kvėpavimas!
Bilieto kaina į visus filmus – tik 4 Lt.
Daugiau informacijos: www.ktromuva.lt