fbpx
Naujienos

Kino teatras „Pasaka“ kviečia padovanoti senjorams popietę su kinu

„Senjorų arbatėlė“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
„Senjorų arbatėlė“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Kartu su prasidėjusiu rudeniu į kino teatrą „Pasaka“ grįžo Senjorų arbatėlė, įdomiems filmams ir jaukiems pašnekesiams prie arbatos suburianti vyresnio amžiaus kino mėgėjus. Bendravimą ir gerą kiną skatinanti iniciatyva šiemet žengia dar vieną žingsnį ir pristato akciją „Nupirk senjorui bilietą į kiną“. „Pasakos“ kino teatro lankytojai kviečiami padovanoti senjorams popietę su kinu.

Neribotą iniciatyvos laikotarpį į specialius seansus nupirktą bilietą galima įmesti į tam skirtą dėžutę kino teatre „Pasaka“ arba įteikti asmeniškai. Į dėžutę atkeliavę bilietai bus padovanoti nepasiturintiems senjorams.

„Surinktus bilietus perduosime mūsų kaimynams, bičiuliams – Šv.Ignoto bažnyčiai ir policijos kapelionui, kunigui Algirdui Toliatui. Jie pasirūpins, kad bilietai nukeliautų tiems senjorams, kurie neturi galimybių sumokėti net ir simbolinę kainą. Taip pat tiems, kurie prisibijo ateiti į kiną, nes seniai jame lankėsi, nėra pratę socializuotis, galvoja, kad yra per seni, kad filmai jiems jau neaktualūs,“ – plačiau akciją pristatė Senjorų arbatėlės iniciatorė Greta Akcijonaitė.

Senjorų arbatėlė gimė iš noro į kino teatrą pritraukti įvairių žiūrovų, labiau atsižvelgiant į jų individualius poreikius. Vyresniems žmonėms kino seansai organizuojami jiems patogiu dienos metu. Už nedidelę kainą pristatomi nauji, tačiau kruopščiai atrinkti filmai. Jau šeštus metus skaičiuojanti iniciatyva siekia ne tik paįvairinti vyresnių žmonių laisvalaikį, bet ir sukurti erdvę bendravimui, naujoms pažintims ir draugystėms megztis. Senjorai kviečiami ateiti gerokai anksčiau prieš kino seansą, pasivaišinti arbata ir sausainiais, pasišnekučiuoti.

Kadras iš filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Viename pirmųjų šio sezono Senjorų arbatėlės seansų apsilankiusi ponia Eugenija pasidžiaugė, jog kino popietės tampa gera priežastimi atitrūkti nuo buities: „Vis proga išeiti žmonėms iš namų. Juk darbo visada atsiranda, tai kažkiek ištrūksti. Ar į kokį koncertą, ar į kiną. Tikrai geras dalykas.“

Paklausta, kaip atsirenka dominančius filmus, ponia Eugenija pastebėjo, jog ieško meniško, gilesnio kino. Dar viena ilgametė Senjorų arbatėlės lankytoja paantrino, jog itin reikšmingas filmų pasirinkimo kriterijus – profesionalūs aktoriai.

„Mums labai svarbu, kad repertuaras nebūtų morališkai pasenęs arba primityvus, rodome pačius naujausius filmus, kad ir senjorai žengtų koja kojon su kino ir kultūros aktualijomis, kad žinotų, ką žiūri jų anūkai“, – apie programos sudarymą pasakojo Greta Akcijonaitė.

„Senjorų arbatėlės“ seansuose žiūrovai laukiami kiekvieną ketvirtadienį, 15 val. Bilieto kaina – 1,45 EUR. Šią savaitę bent trumpam pamiršti rudenį ir pasidžiaugti šiltomis vasaros dienomis, saule ir jūra kvies romantinė Justino Krisiūno komedija „Dėdė, Rokas ir Nida“ (2015).

Komentarai