fbpx
Naujienos

Kino teatre “Pasaka” pokalbis apie kiną ir muziką su žymiausiu muzikologu Lietuvoje – Dariumi Užkuraičiu

Kino vakarai su Izolda
Kino vakarai su Izolda

Gruodžio 4 d. 19 val. kino teatre “Pasaka” pokalbiui apie kiną kritikė Izolda Keidošiūtė kviečia muzikologą, radijo stoties “LRT Opus” vadovą Darių Užkuraitį. Susitikimo dalyviai turės galimybę pasiklausyti muzikologo nuomonės apie kultūrą, kiną bei sužinoti, kokius filmus jis žiūri ir mėgsta, taip pat pamatyti jo parinktas ištraukas iš įsimintiniausių kūrinių.

Darius Užkuraitis – žmogus, kuris dažniausiai lieka už kadro. Jo ir darbas, ir laisvalaikis susiję su muzika. Jei ne muzikologas, tikriausiai būtų žurnalistas, nors jis ir dabar neįsižeidžia, jei būna pavadintas šios profesijos atstovu. “Tai, ką darau dabar taip pat glaudžiai siejasi su žurnalistika. Tik šiuo atveju – muzikos žurnalistika.”, – viename savo interviu teigė Darius Užkuraitis.

Vienas iš ryškiausių Lietuvos muzikologų Darius Užkuraitis, nebuvo verčiamas mokytis muzikos nuo pat mažumės, tačiau nuo penkerių metų, muzikos mokytojo palieptas pradėjo groti pianinu ir jau būdamas dešimties drauge su orkestru koncertavo Suomijoje. Vėliau, pasirinkęs muzikos teoriją pradėjo domėtis šiuolaikinėmis muzikos srovėmis. Viename iš savo interviu muzikologas yra pasakęs – „Pasirink mylimą darbą, ir turėsi amžinas atostogas“. Kaip Dariui Užkuraičiui sekasi atostogauti sužinosite jau šį trečiadienio vakarą.

„Kino vakarai su Izolda“ – tai paskaitos, skirtos visiems, besidomintiems, ar norintiems pažinti kino pasaulį iš arti. Šį rudenį kviečiame visus į jaukius, įdomius ir prasmingus vakarus su kino kritike Izolda Keidošiūte. Juose – žymiausios ir įdomiausios Lietuvos kultūros asmenybės pasakoja apie savo mylimiausius, juos įkvėpusius filmus. Kiekviena paskaita – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas.

Bilietus į paskaitą galima įsigyti kino teatro kasoje arba internetu www.tiketa.lt.

Daugiau informacijos internete: www.kinopasaka.lt arba el. paštu: pasaka@kinopasaka

Kino teatro „Pasaka“ informacija

Komentarai