fbpx
Naujienos

Kino teatre „Pasaka“ – susitikimas su „Vokiško kino dienų“ žvaigžde Ricku Ostermannu

Kino teatras „Pasaka“ „Pasakos“ archyvas
Kino teatras „Pasaka“
„Pasakos“ archyvas

Kovo 4 d., antradienį, kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia įsimintinas susitikimas su vokiečių režisieriumi Ricku Ostermannu. Jis yra vienas pagrindinių šiuo metu vykstančio festivalio „Vokiško kino dienos“ svečių, pristatysiantis savo filmą „Vilko vaikai“.

Į Vilnių atvykstantis režisierius su kino teatro „Pasaka“ žiūrovais susitiks po filmo „Vilko vaikai“ peržiūros antradienį, 18 val. Smalsuoliai ne tik galės iš paties režisieriaus daugiau sužinoti apie filmą ir jo kūrimo ypatumus, bet ir leistis į diskusiją vaikų pabėgėlių tema, kuri retai sulaukia dėmesio, bet yra labai svarbi ir Vokietijai, ir Lietuvai.

R. Ostermanno filme „Vilko vaikai” įtaigiai ir jautriai vaizduojama vokiečių vaikų iš buvusių Rytprūsių odisėja į Lietuvą. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus žiauriai sovietų okupacijai, jie čia ieškojo duonos kąsnio.

„Su „vilko vaikų“ istorijomis pirmą kartą susidūriau jau seniai, tačiau visą tą laiką negalėjau jų pamiršti,“ – pasakojo režisierius. Istorijos apie vokiečių vaikus, kurie po Antrojo pasaulinio karo, vieniši ir bejėgiai, kamuojami alkio ir troškulio, buvo priversti bėgti iš buvusios Rytprūsių teritorijos į Lietuvą, sukėlė didžiulį R. Ostermanno susidomėjimą.

Prie „vilko vaikų“ temos režisierius ir scenaristas pirmąkart prisilietė savo pirmajame įtemptame trumpametražiame filme „Tyliai“, kurio premjera įvyko 2009 metais Maxo Ophülso kino festivalyje. 2012 metais kartu su kino kompanija „Zum-Goldenen-Lamm Filmproduktion“ Lietuvoje jis pagaliau sukūrė ir pirmąjį savo ilgametražį filmą „Vilko vaikai“.

Prieš imdamasis šio darbo režisierius ir scenaristas išsamiai tyrinėjo aplinkybes ir daug kalbėjosi su tų laikų liudininkais. „Per atitinkamas draugijas ir jų kontaktinius asmenis man pavyko užmegzti ryšius su šiais labai atsargiais ir droviais žmonėmis, kurių papasakotos istorijos ir likimai paliko man gilų įspūdį ir mane labai sujaudino. Jie padėjo man suteikti šiam filmui ir jo veikėjams daugiau gyvybingumo ir autentiškumo,“ – filmo kūrimo aplinkybes prisiminė R. Ostermannas.

R. Ostermannas daugiausia dėmesio skiria, jo paties žodžiais tariant, ne istoriniams ar politiniams aspektams, o fiziniams vaikų išgyvenimams ir jų kančioms. Todėl šis režisūrinis debiutas tapo jaudinamu ir labai emocionaliu filmu.

Kino teatre „Pasaka“ bus rodomi du filmo „Vilko vaikai“ seansai. Pirmasis – kovo 3 d., 18 val., o antrasis – kovo 4 d., 18 val., kuriame dalyvaus ir pats režisierius R. Ostermannas.

Bilietai į filmo „Vilko vaikai“ seansus parduodami kino teatro „Pasaka“ kasoje ir Tiketoje. Daugiau informacijos: www.kinopasaka.lt

Komentarai