fbpx
Naujienos, Užsienio kino filmai

Kino teatruose – naujas Keno Loacho filmas su kiltais, viskiu ir britų humoru

Kadras iš filmo „Angelų dalis“Organizatorių nuotrauka
Kadras iš filmo „Angelų dalis“
Organizatorių nuotrauka


Atsikvėpti nuo šventinio šurmulio Vilniaus žiūrovus į kino teatrą kviečia nuotaikinga britų režisieriaus Keno Loacho drama “Angelų dalis” (Angel’s Share). Nuo gruodžio 21 d. „Skalvijoje“ ir sausio 3 d. „Pasakoje“ pradedamas rodyti filmas šiemet Tarptautiniame Kanų kino festivalyje įvertintas žiuri apdovanojimu. 

Realistiški personažai ir gyvenimiškos problemos šiame filme nuskaidrinamos britišku humoru ir sveiku optimizmu, o rizikingą veikėjų kelionę geresnės ateities link atskleidžia viskio gaminimo ir degustavimo subtilumais praturtintas pasakojimas.

Robis (Paulas Branniganas) – vaikinas iš Glazgo, turintis rūpesčių su teisėsauga ir savo merginos Leonės (Siobhan Reilly) šeima. Merginos tėvas siekia išskirti jauną porą nepaisant to, kad Robis pasiryžęs pasitaisyti dėl ką tik gimusio sūnaus ateities. Vos per plauką išvengusiam kalėjimo Robiui paskiriami viešieji darbai. Čia dirbdamas jis susipažįsta su kitais jaunais pažeidėjais Rainu, Albertu ir Mo, kuriems rimtas darbas tėra tolima svajonė. Tačiau netikėtai atrastas Robio talentas – jautrus gomurys ir nosis – nuveda juos į Škotijos aukštumas, kur gaminamas geriausias pasaulyje viskis. Tuomet prasideda didžiausias bičiulių nuotykis, o kuo jis baigsis – angelai težino…

Filmo temos rimtos – atsakomybė už vaiką, bedarbystė, galimybių stoka, bandymas pabėgti nuo savo praeities. Tačiau sudėtingas scenas režisierius meistriškai keičia komiškais epizodais. K. Loachas teigia, kad norėjo sulaužyti stereotipus apie tą jaunąją kartą, kuri laikoma prarasta: „Mes norėjome parodyti, kad šie jaunuoliai yra smagūs, sumanūs, šilti, humaniški, kad ir turintys trūkumų. Tai tikri žmonės, su kuriais neturėtume bijoti bendrauti.“

K. Loachas (g. 1936 m. Nuneatone, Anglijoje) – nusipelnęs britų kino ir televizijos režisierius. Baigė teisės studijas Oksfordo universitete (Jungtinė Karalystė). Po trumpos teatro aktoriaus karjeros, 1963 m.  pradėjo dirbti režisieriumi BBC televizijoje ir iki 1998 m. sukūrė kelias dešimtis televizijos filmų ir serialų. Pirmąjį vaidybinį kino filmą „Vargšė karvė“ (Poor Cow) sukūrė 1967 m., juosta nominuota „Auksiniam gaubliui“. Nuo to laiko K. Loachas sukūrė per dvidešimt vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelniusių daugybę apdovanojimų viso pasaulio kino festivaliuose, iš kurių didžiausias pasiekimas – Tarptautinio Kanų kino festivalio (Prancūzija) „Auksinė palmės šakelė“ už filmą „Miežius lenkiantis vėjas“ (The Wind That Shakes the Barley, 2006).

Angelų dalies” seansai Skalvijoje” nuo gruodžio 21 d. Bilietus galima įsigyti kino centro kasoje ir „Tiketoje”.  Kino teatre „Pasaka“ nuo 2013 m. sausio 3 d.

Filmą pristato Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija.

Komentarai