fbpx
Naujienos

Kino teatruose pirmasis bendros Gruzijos ir Lietuvos gamybos filmas „Namė“

Kadras iš filmo „Namė“
„Tremoros“ archyvas

Nuo šio penktadienio į kino teatrus atkeliauja pirmasis bendros Gruzijos ir Lietuvos gamybos filmas „Namė“ (Namme, 2017), kurio premjera įvyko Tokijo tarptautiniame kino festivalyje. Festivalyje „Namė“  kartu su kitais 15 atrinktų filmų varžėsi pagrindinėje konkursinėje programoje. Filmas iš viso rodytas daugiau nei dešimtyje tarptautinių kino festivalių: Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje, Talino „Black Nights“ kino festivalyje, Göteborg kino festivalyje, Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ ir kt. Pastarajame „Namė“ buvo įtrauktas į „Festivalių favoritai“ programą.  

Gruzinų režisieriaus Zaza Khalvashi filmas – tai moderni pasaka, kurioje persipina senovės gruzinų mitų elementai. Gydomųjų galių turinti jauna mergina Namė perima seną šeimos darbą – prižiūri gydomųjų galių turintį šaltinį. Visi trys vyresnieji jos broliai jau  seniai pasuko skirtingais keliais ir vienintelė Namė kartu su tėvu tęsia šeimos tradiciją. Taučiau rūke paskendusio kaimelio ramybę pamažu pradeda drumsti artėjantis šiuolaikinis pasaulis.

Kadras iš filmo „Namė“
„Tremoros“ archyvas

Režisieriaus teigimu, „Namė“ yra filmas apie tylą, kuriame išryškėja modernaus ir tradicinio gyvenimo metafora. „Aš gyvenu kalnų kaimelyje. Vieną rytą išeidamas į balkoną pamačiau medžio šaką, apdengtą pirmuoju sniegu. Kai išlindo saulė, sniegas pradėjo tirpti. Krentantys lašai supančioje ramybėje sukūrė nuostabų garsą. Tada aš nusprendžiau, kad noriu sukurti filmą, kuris galėtų paaiškinti tylą ir, kaip garsas aidi tokioje aplinkoje,“ – apie filmo idėją pasakojo režisierius.

Filmuodamas „Namę“, režisierius daugiausiai dirbo su neprofesionaliais aktoriais, tarp kurių ir pagrindinį vaidmenį įkūnijusi Mariska Diasamidze. Pasak Z. Khalvashi, būtent jie filmavimo metu ne vaidina, bet išgyvena vaidmenį, susitapatina su savo veikėju.

Prie filmo kūrybos prisidėjo ir lietuvių kūrėjai – garso režisierius Jonas Maksvytis ir dainininkė Jurga Šeduikytė, kurios sukurta muzika panaudota filme. Vaizdo post-produkcijos darbus atliko „Madstone“, garso – „UP Records“.

Filmo gamintojai BAFIS (Gruzija) ir Tremora (Lietuva). Filmą finansavo Gruzijos nacionalinis kino centras ir Lietuvos kino centras.

„Namė“ kino teatre „Skalvija“ nuo rugpjūčio 3 d., o vėliau ir kituose Lietuvos kino teatruose.

„Namė“ filmo anonsas:

Komentarai