fbpx
Naujienos

Kino vakarai su Izolda. Svečias – Jokūbas Vilius Tūras

Jokūbas Vilius Tūras Levo Žiriakovo nuotrauka
Jokūbas Vilius Tūras
Levo Žiriakovo nuotrauka

„Kino vakarai su Izolda“ – tai paskaitos, skirtos visiems, besidomintiems, ar norintiems pažinti kino pasaulį iš arti. Šį pavasarį kino kritikė Izolda Keidošiūtė į susitikimus pakvies skirtingus žymius lietuvių kino režisierius, kurie pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie jiems didžiausią įtaką padariusias kino asmenybes, jų kino autoritetus. Kiekviena paskaita – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas.

Gegužės  22 d. 19 val. “Kino vakaro su Izolda” svečias – šiais metais už geriausią dokumentinį filmą “Sidabrinės gervės” apdovanojimą gavęs režisierius Jokūbas Vilius Tūras.

Jokūbas Vilius Tūras (teatro ir kino režisierius) 1994 metais įgijo Lietuvos muzikos akademijos televizijos režisieriaus diplomą. 1995 metais apsigynė dramos režisieriaus magistro laipsnį. Kaip kviestinis režisierius bendradarbiavo su „Idee Fixe“, VšĮ „Negalės informacijos ir konsultavimo biuras“, „Baltic partners for change management“, UAB „Švenčių studija“, kaip kūrybinis darbuotojas – su „Dvynių ratas / Leo Burnett“. Meno vadovas UAB “Stilių gama” reklamos užsakymams. 2005 – režisieriaus asistentas A. Puipos filme „Dievų miškas“.

Jokūbo Viliaus Tūro darbai:
A. Antanėlio ir A. Navako „Peras Giuntas“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, J. Cocteau „Orfėjas“, E. Ionesco „Pamoka“,
C. Ballonce „Mergaitė ir drakonas“, A. Strindbergo „Kuri stipresnė“,
A. Nicolaji „Būk vyras, Čelestino!“ Valstybiniame jaunimo teatre, darbas su Negalės informacijos ir konsultavimo biuru, režisieriaus asistento darbas kino studijose statant pilno metražo vaidybinius filmus. Stažavosi pas žymius Lenkijos režisierius K. Zanusį, K. Kiesliovskį ir R. Kvietniovskį

Šiais metais sukūrė debiutinį filmą “Sapnuoju, kad einu”. Tai filmas apie žygdarbiui prilygstančią pusės metų kelionę Švento Jokūbo keliu nuo Vilniaus iki Santiago de Compostelos miesto Ispanijoje. Jos metu pėsčiomis įveikta 4500 kilometrų. Unikali juosta jau spėjo atidaryti tarptautinio kino festivalio Kotbuse (Vokietija) programą „Focus“, o jos nacionalinė premjera įvyko Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Po paskaitos visi dalyviai kviečiami nemokamai žiūrėti Jokūbo Viliaus Tūro filmą “Sapnuoju, kad einu”.

Vienos paskaitos trukmė: 2 val.

Vienos paskaitos bilieto kaina: 20 Lt

Kino teatro „Pasaka“ informacija

Komentarai