fbpx
Kinorama

Kinorama #1

Didžiausias pastarųjų kelių savaičių įvykis lietuviško kino pasaulyje buvo, be abejo, „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai. Praleidusiems ar pamiršusiems, LRT paslaugiai įdėjo visą renginio transliaciją į YouTube, o renginio laureatus ir nominantus galima rasti čia. Beje, 15min.lt konferensijoje dalyvavo „Sidabrinių gervių“ sumanytojas Rolandas Skaisgirys ir kino kritikas Edvinas Pukšta. Pokalbis apie apdovanojimas, filmus, platinimą su šiek tiek pikto tono ir aštrių žodžių.

Pastarojo pokalbio dalyvis E.Pukšta neliko sužavėtas „Narcizu“. Du interviu su priešingos nuomonės naujausios lietuviškos premjeros režisiere parengė Lietuvių filmų centras ir „15 minučių“.

 „Narcizas“ taip pat yra vienas iš dviejų lietuviškų filmų dalyvaujančių Kanų festivalio filmų mugėje. Apie lietuvių prodiuserių tikslus ir ambicijas šiek tiek galima sužinoti kinomaistas.lt

Kitas svarbus įvykis gegužės menėsį – Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos steigimas. Viltys ir nuogastavimai apie būsimą centro veiklą aprašyti „Veido“ ir „15 minučių“ straipsniuose.

Norintiems ne tik žiūrėti filmus, bet ir kalbėtis apie juos skirtas šis „Meno avilio“ kvietimas į kino stovyklą „Istorija ir kinas“.

Niekonaujo.lt pasivaikščiojimas po buvusią lietuvos kinematografininkų  būstinę – šiurpu, nostalgiška ar metaforiška?

Paskutinė, lengva naujiena iš užsienio: Ingmaro Bergmano atvaizdas puikuosis ant naujų 200 kronų banknotų.

Komentarai