fbpx
Kinorama

Kinorama #10

Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
Režisierius Alfredas Hičkokas

Praėjusią savaitę Kinorama netikėtai atostogavo, tačiau vėl sugrįžtame su kassavaitine spaudos apžvalga. Jei jūsų atostogos dar tik prasideda, galbūt spėsite apsilankyti specialiuose kino seansuose Klaipėdoje.

Britų kino institutas paskelbtos apklausos rezultatuose būrys kino kritikų geriausio visų laikų filmo titulą skyrė Alfredo Hičkoko „Vertigo”. Šis kino genijus yra mano asmeninis favoritas, tad siūlau prisiminti jį ir jo darbus specialiame BFI tinklapyje arba „Sight&Sound” rugpjūčio numeryje artimiausioje skaitykloje (Mediateka, ŠMC).

Nors filmas „Mielas drauge” („Bel Ami”) nebuvo labai palankiai sutiktas žiūrovų (imdb teturi varganus 5.4 balo), spauda nenusustoja apie jį rašyti. Du straipsniai apie jį naujausiame „Literatūra ir menas” numeryje, vienas originalus, kitas verstas iš lenkiško leidinio.

Tuo tarpu „7 meno dienos” apžvelgia kitą filmą su Robertu Pattinsonu – „Kosmopolis”, o Narius Kairys artimiau supažindina su „Pasakoje” jau debiutavusiu „Išsiskyrimu” iš Irano.

Žurnalas 370 spausdina lengvesnės svorio kategorijos skaitinį apie kiną – „Filmai pagal užsakymą? Kodėl ne!” Ne per daug rimta, tačiau puikiai parašyta.

Dar keletas nesunkių skaitinių kinomaistas.lt tinklapyje – išradingas dešimtukas su youtube klipais apie šokių scenas filmuose ir greita apžvalga europietiškų komedijų ir humoro jausmo mūsų žemyno kine. Taip pat kiek neįprastas rašinėlis kino tema apie užkandžius seanso metu.

Kinoramoje jau esame minėję jaunos režisierės Gabrielės Urbonaitės filmą „Plaukikė”, tačiau atsižvelgiant į šios savaitės sporto įvykius, būtų neprotinga apie jį vėl nepriminti.

Pabaigai siūlau pasijuokti iš populiarių klišių filmuose šiame dviejų dalių iliustruotame straipsnyje.

 

Komentarai