fbpx
Kinorama, Naujienos, Rubrikos

Kinorama #100

Kadras iš filmo „Sengirė“

Įsivaizduokit, jei Jūs skaitėte „Kinoramą“ nuo pat pradžios, perskaitėte fuc*ing šimtą tekstų! Šimtas sekmadienių. Na ir kas, ane?

Visada būna smagu, kai užsienyje minimas Lietuvos vardas. Tai tarsi mūsų tautos fetišas. Šį kartą Lietuvos vardas buvo paminėtus du kartus. Pirmąjį – paviešinant Šarūno Barto veikas. O kitą kartą – žavintis mūsų pačių dar taip gerai nepažinta Lietuvos gamta ir gyvūnija. Mindaugo Survilos ilgai kurtas dokumentinis filmas „Sengirė“ sužavėjo Amsterdamo kino festivalio IDFA komisiją ir žiūrovus. Ai, ir dar Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“ š A klasės festivalio oficialią konkursinę programą atrinktas Estijos ir Lietuvos bendros gamybos filmas „Žudikė. Mergaitė. Šešėlis“ (rež. Sulevas Keedusas). 

Visada būna keista, kai festivalio metu tekstų apie jį būna ne tiek ir daug, viskas ant popieriaus sugula po jo, tik spėk skaityti ir po to gailėtis, kad kažką praleidai. Taip atsitiko ir su „Scanorama“, BET, bent jau nesigailėkite, nes nemažai juostų yra kartojamos. Pasitikrinkite festivalio oficialioje svetainėje. O čia dar keli išrašai iš „Scanoramos dienoraščio“: apie Lietuviškus pilnametražius ir studentų trumpo metro kūrinius. Šiame festivalyje, taip pat, pirmą kartą buvo parodytas Eglės Vertelytės „Stebuklas“, kritikė Ilona Vitkauskaitė dalinasi savo mintimis apie jį.

Atidarytas „Šeršėliafam“ festivalis, jo metu skirtas ir apdovanojimas metų kino moteriai. Beje, kalbant apie amazing moteris kine – jei dar nežinote – kviečiame susipažinti su one and only Greta Gerwig.  Šią savaitę pristatytas ir Simonas Aškelavičius sukurta Lietuviška komedija „Poilsiautojai: pavydo žaidynės“.

Čia galbūt sutapimas su mūsų šimtuku, bet šią savaitę pasirodė labai daug publikacijų su įvairiais skaičiais. Pavyzdžiui, 40 geriausių animacinių filmų. Ar nesibaigiantis sąrašas „iausių“ filmų, kuriuos galima pamatyti „Netflix“ platformoje ir ne tik. Yra ir pirmųjų kartų – pirmasis žvilgsnis į naujausią „Jūros periodo parko“ tęsinį „Jurrasic Park: Fallen Kingdom“. Ar, pirmoji Benedicto Cumberbacho personažo Patrick Melrose nuotrauka. Žinojote, kad yra dešimt filmų, kurie iš tiesų yra IMDB platformoje neįvertinti šedevrai? Ir tiek pat yra filmų, kurie laikomi nepakankamai įvertintais per pastarąjį dešimtmetį. Bet yra lygiai vienuolika biografinių juostų, kurių aktorių atranka yra abejotina. Na ir pabaigai, toks ilgesnio pokalbio reikalaujantis klausimas: ar ne per daug Betmenų ir Supermenų turime?

Ar svajojote būti kino kritiku? Pasižiūrėkite, ar Jums pavyktų. :)

Atsisveikinant pametame šiek tiek kino psichodelikos ir išsamų žvilgsnį į Stenly Kubricko „Prisukamą apelsiną“ (A Clockwork Orange, 1971).

Iki kito sekmadienio!

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.