fbpx
Kinorama

Kinorama #11

Pedro Almodovar
Pedro Almodovar
Režisierius Pedro Almodóvar

Sveiki, kinomanai! Ar jau skaitėte “Lietuvos žinių” interviu su darbščiąja Rimante Daugėlaite? Šįkart apie “Vilniaus Kino šortus”.

Kitose lietuviško kino naujienose – dokumentinis filmas apie Kražių miestelį ir geriausio lietuviško gamtos filmo rinkimai.

Gediminas Jankauskas recenzuoja puikiu vasaros uždarymo filmu tapsiančią “Mėnesieno karalystę“, o Ovidijus R. pasidalina savo nuomone apie naujausiąjį Betmeną. Tuo tarpu 15min.lt plačiai aprašo naują Woody Alleno juostą, kurią galėsite pamatyti jau kitos savaitės “Kine po žvaigždėmis”.

O ar žinojote, kad kiną žiūrėti galimą ne tik salėse ir jaukiuose kiemeliuose, bet ir ant vandens?

“Skalvijos kino akademija” savo kursantams rengė kūrybinę stovyklą Nidoje, meno kolonijoje, o įspūdžius įamžino trijuose nuotaikinguose (nors ir kiek chaotiškuose) įrašuose. Be to, jaunieji kino kūrėjai kviečia visus į svečius savo atvirų durų dienoje, vyksiančioje jau rytoj!

Nuo rytojaus taip prasideda ir Baltijos šalių filmų festivalis “Baltijos banga”. Jei ruošiatės poilsiauti Neringoje, šiukštu nepraleiskite.

Vasaros pabaigai savo skaitytojus ruošia balsas.lt. Trumpas straipsnelis, galbūt padėsiantis išsirinkti, kokį filmą pasižiūrėti vakare – “8 įkvepiantys filmai, kai aplanko liūdesys”.

Keliuose interneto portaluose pasirodė naujiena apie Internetu platinamą lietuvišką kelio filmą “Rožinė suknelė”, siūlome paganyti akis.

Beje, lietuviams išplatinti savo trumpukus internete darosi vis lengviau. Pats tik šią savaitę sužinojau apie du puikius tinklapius (trumpametrazis.eu ir kinogarazas.lt), dirbančius su tokių kūrinių viešinimu. Sėkmės jiems!

Pabaigai, interviu su dar vienu kino genijumi – ispanų režisieriumi Pedro Almodovaru (pusiau ispanų kalba, bet gyvai verčiama į anglų).

Komentarai