fbpx
Kinorama

Kinorama #12

Filmas balkonas
Filmas balkonas
Kadras iš G.Beinoriūtės filmo „Balkonas”

Labas sekmadienio vakaras, kino mylėtojai!

Didžiausia naujiena pasaulio kino spaudoje, be abejo, režisieriaus Tony Scott savižudybė. Daugiau apie Ridley Scott brolio mirtį galite pasiskaityti angliškai. Liūdnos naujienos. Siūlau visiems mačiusiems ir nemačiusiems, pasitaikius progai, skirti laiko sodriai amerikietiško, bet savotiškai kultinio „Top Gun” peržiūrai.

Lietuviškose naujienose dominuoja jau ant nosies esantys „Vilniaus Kino Šortai”  – keli įdomūs straipsneliai/pranešimai spaudai apie juos.

Ankstyvos žinios apie naują režisierės Giedrės Beinoriūtės filmą nuteikia labai teigiamai (taip pat norėjau pagirti solidų jų  reklaminį plakatą).

Praėjusią savaitę visai užmiršome šaunuolius iš kinomaistas.lt. Jų tinklapyje galima rasti visą eilę įdomių skaitinių: apie latvių kiną (tiks laukiant KINFO dviejų dalių straipsnio apie estus), filmą „Barnio versija” ir interviu su jaunais lietuvių kino studentais.

Žurnalo „Kinas” tinklapis, panašu, naujus skaitinius užsipildo priepuoliais – po daug iškart. Jei dar neskaitėte paskutinio žurnalo numerio, šį bei tą galite rasti internete.

Taip pat siūlau paskaityti 370 interviu su filmo „Aurora” režisiere ir Gedimino Jankausko recenziją „Maža blusa ir didelis žmogiškumo testas”.

Nuotaikai pakelti obuolys.lt surado maniakiško juoko filmuose supercutą, o aš nuo savęs pridėsiu dar kelis šio „žanro” trumpukus.

Jei vis ieškote kokybiškų kino blogų anglų kalba, galiu jums rekomenduoti SubterraneanDeathCult. Nors ir kartais pasiklystantys savo „kultinio kino” apibrėžime, tačiau originalūs ir įžvalgūs.

Pabaigai, interviu su jau minėtąja G.Beinoriūte (daugiau pokalbių galite rasti čia).

 

Komentarai