fbpx
Kinorama

Kinorama #14

Režisierius Kim Ki-Duk
Režisierius Kim Ki-Duk
Režisierius Kim Ki-Duk

Sveiki, kino mylėtojai. Vilniaus Kino Šortai, Venecijos festivalis, įvairiausios kino savaitės – kartais sunku nesusipainioti kas, kur ir kaip nutiko. Kinorama – į pagalbą!

Pirmiausia lietuviškos naujienos. Vilniuje šią savaitę kino bangas kėlė amžinai jauni ir ambicingi Vilniaus Kino Šortai. Žiniasklaida mirgėjo įrašais apie pirmąjį interaktyvų kino seansą ir pokalbiais apie įvairaus plauko trumpukus. Prieš festivalio organizatorius belieka nukelti kepurę.

Irano kito savaitė taip pat neliko užmiršta. Dvi įdomios apžvalgos mačiusiems ir nemačiusiems Bernardinuose ir iš atostogų sugrįžusiose „7 meno dienose”Meno dienos taip pat nušviečia artėjančią lenkų kino savaitę ir prabėgusią „Baltijos bangą”.

Pasaulio kino naujienose svarbiausia, aišku, Venecijos kino festivalis ir jo laureatai, o tie patys Bernardinai dar atkreipė dėmesį į kino prodiuserio iš Sirijos likimą.

Interviu nepailsdama taip pat dalino režisierė Giedrė Beinoriūtė , kurios dokumentinio filmo premjeros spalio 11d. laukiu nekantraudamas.

Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui pirmieji ruoštis pradėjo „370”, pateikdami jūsų dėmesiui interviu su režisieriumi iš Anglijos, o Kinomaistas.lt taip pat netinginiauja ir pristato naują Skalvijos sezoną ir įdomią architektūrą kinui Nyderlanduose.

Labai gerų skaitinių šią savaitę pasiūlė Goethe Institut: du priešingi požiūriai į Vokiečių kiną.

Pabaigai siūlau pasiklausyti kaip  gyvas klasikas Kim Ki-Duk kalba apie jam labai įsiminusį filmą Bedouin.

 

Komentarai