fbpx
Kinorama

Kinorama #16

Režisierius Wim Wenders
Režisierius Wim Wenders
Režisierius Wim Wenders

Sveiki, kino draugai, žiūrovai ir kūrėjai. Šią savaitę Vilniuje visas bruzdesys buvo susijęs su dokumentika. Pirmiausia, VDFF ir garbingas jo svečias, režisierius Viktoras Kosakovskis. Apie susitikimus, pokalbius su režisieriumi rašė ir didelis ir mažas, tad pridurti daugiau nebėra ko.

Kita dokumentinė premjera buvo labiau „glamūrinė“, tačiau tūlam lietuviui sava ir aktuali, tad nepaminėti „Kitos svajonių komandos“ ir jos režisieriaus taip pat negaliu.

Kitos kino naujienos vis dar sukosi apie festivalius, ypač vis ryškėjantį Tarptautinį Kauno kino festivalį, tačiau pasitaikė ir įdomių, nuoširdžių pokalbių. Nuoširdžiai rekomenduoju LRT pokalbį su Izolda Keidošiūte apie kino teatrus, ėjimo į seansą kultūrą ir kritiką filmams. Kuomet Izolda kalba – kinomanai klausosi.

Kitą puikų interviu parengė IQ, šnekinę režisierių Tomą Smulkį apie kūrybą ir artėjančią filmo „Rojaus beieškant“ premjerą.

Beje, tęsiant naujų lietuvių filmų temą, priminsiu apie Romą Zabarauską ir naują filmo „Streikas“ treilerį.

„7 meno dienos“ šią savaitę buvo susidomėjusios filmų archyvistikos problemomis ir kino vieta tarptautinėje Baltijos meno trienalėje.

370 galite perskaityti VDFF atidarymo filmo recenziją, tuo tarpu MenoDuobė domėjosi ne įvykiais Lietuvoje, o „andergraundiniu“ kinu Amsterdame.

Anglų kalba skaitantiems ir su kinu save siejantiems žmonėms turėtų būti įdomus pokalbis su prodiuseriu, dirbančiu su tokiais grandais kaip Wenders, Cronenberg ir Bertolucci.

Grimas dažnai lieka nepelnytai užmiršta kino dalimi, siūlau šiek tiek prisiminti stropiai dirbančias grimeres ir grimerius žiūrinėjant šį 50-ies įspūdingų darbų sąrašą.

Pabaigai, pokalbis su Wim Wenders apie nepaprastą filmą „Pina“.

Komentarai