fbpx
Kinorama

Kinorama #19

Režisierius Takeshi Kitano
Režisierius Takeshi Kitano

Sveiki, KINFO skaitytojai. Sekmadienio vakaras ir Kinorama vėl atpuškuoja su įdomių skaitinių kino tema bagažu.

Visiems turbūt labiausiai rūpi artėjantis „Scanoramos” festivalis ir jo žadami filmai. Daug naujienų šia tema nėra, tačiau šį bei tą jau galime sužinoti.

Toliau –  Jūratės Samulionytės pelnytas apdovanojimas Vokietijoje ir naujos žinios apie lietuvišką „blokbasterį” „Valentinas Vienas”.

Interviu svečiai šią savaitę – Ad Hoc festivalyje viešėję kūrėjai. Austrų žurnalistas/režisierius pasakoja apie Moldovos emigrantus, o svečiai iš Suomijos – apie tikrą žodžio punk reikšmę.

Naujas turinys kino tema „Šiaurės Atėnuose”. Labai smagus ir vykęs straipsnis apie meną ir verslą Tarptautiniame Kauno Kino festivalyje.

Tarp naujų filmų recenzijų randame Gedimino Kuktos apžvelgtą „Kazino apiplėšimą” su labai taiklia įžangine pastraipa apie nevykusį filmų pavadinimų vertimo darbą ir lietuviškus „Pokalbius Rimtomis temomis” ir jau primirštą „Narcizą”. Beje, G.Beinoriūtės filmo herojų atsiliepimus po premjeros galima  rasti DELFI.

Kitose naujienose: Vilniaus Kino biuras džiaugiasi Lietuvoje apgyvendinęs Aną Kareniną, o tarptautinius vandenis sujudino premiją už laisvą mintį Iranų kino režisieriui (kurio filmas buvo rodytas paskutiniame „Kino pavasaryje”).

KinoMaistas rekomenduoja filmus paskutiniams dviems 2012-ųjų mėnesiams.

Pabaigai, jubiliejinio „TindiRindi” proga, atkreipsiu dėmesį į įdomų animacinį projektą. 5 tiek vizualiai, tiek savo pasakojimu įtraukiantys trumpukai apie autizmą.

Tradiciškai, interviu su režisieriumi, dailininku ir rašytoju Takeshi Kitano.

 

Komentarai