fbpx
Kinorama

Kinorama #2

Kadras iš filmo „Moteris ir keturi jos vyrai”

Antra kinoramos savaitė ir vėl pradedame nuo apdovanojimų. Šįkart Kanų kino festivalis ir jo laureatas Michaelis Hanekė su filmu „Meilė”. Kol gausime progą išvysti šį filmą Lietuvoje, teks pasitenkinti užsienio spaudos recenzijomis.

Lietuviai apie Kanus taip pat nepamiršo. „Kino pavasario” komanda darbavosi ieškodama filmų didžiausiam lietuviškam festivaliui; Ramūnas Pronckus aprašė savo įspūdžius valandų ir minučių tikslumu; spintosguru.lt domėjosi kitu neatsiejamu Kanų atributu – raudonojo kilimo suknelėmis.

Savaitės lietuviško kino premjera – dokumentika „Mes už… Lietuvą”. Dokumentinis filmas pasmerktas būti populiariu Lietuvoje, o tai yra frazė, kurią retai panaudosi nesumeluojant. Rungtynės paverčia kiekvieną lietuvį krepšinio ekspertu, o dokumentika apie krepšinį – galimybė pabūti ir kino kritiku. Pirmosios recenzijos alfa.lt ir laikas.lt tinklapiuose.

Praėjusią savaitę kinoramoje praleidau Mario Martinsono naujojo filmo pristatymą, tad reikia taisyti klaidą: 15min.lt straipsnis apie „aktorius šokiravusį” filmą „Tyli naktis”, premjera – kitų metų sausį.

Rudenį vyksiantis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis laukia filmų konkursinei programai, o jei dar nesate kinematografijos asas – šis tas apie kino mokslus Londone menoduobe.com interviu.

Lietuvos televizijos laidos „Kine kaip kine” visai neseniai atsidūrė jūtūbėje, aš rekomenduoju pokalbį apie filmą „Moteris ir keturi jos vyrai”.

Beje, azijos kino gurmanams youtube turi dovanų. Korėjos filmų archyvas patalpino per 70 korėjiečių filmų nuo 5-ojo iki 10-ojo dešimtmečio nemokamai peržiūrai. Dauguma filmų, deja, vos 360p kokybės, tačiau galima rasti ir HD raišką. Nežinantiems nuo ko pradėti – populiariausiųjų top 10.

Pabaigai, Dareno Aronofskio filmų mėgėjai tikrai apsidžiaugs šiuo garsų supermontažu.

Komentarai