fbpx
Kinorama

Kinorama #20

Režisierius Krzysztof Kieslowski
Režisierius Krzysztof Kieslowski
Režisierius Krzysztof Kieslowski

 

Sveiki, kino mėgėjai, mylėtojai ar tiesiog žiūrėtojai. Skaitote jubiliejinę, dvidešimtąją Kinoramą, nemandagiai savaitę vėluojančią, bet galiausiai išlipusia iš „-niolikos” skaičių.

Kol mūsų nebuvo, visas šurmulys vyko apie neabejotinai didžiausia rudens kino renginį – festivalį „Scanorama”.

Delfi jau spėjo ištraukti keletą „recenzijų” iš savo skaitytojų apie pirmųjų kelių dienų filmus, o jei ieškote kokybiškesnio turinio – „7 meno dienos” anonsuoja susitikimą su viešnia Ulrike Ottinger (beje, šiemet šioje srityje kartelė tikrai aukštai kilstelta) ir perpspausdina verstą interviu su M.Hanekės filmo „Meilė” aktore. Lietuviško kino mėgėjai „Scanoramoje” irgi nenuobodžiauja – Lietuvos filmų centras pristato du straipsnius apie festivalyje debiutuojančius filmus – „Tėvas” ir „Liza, Namo”.

„Šiaurės Atėnai” toliau džiaugina aukštos klasės rašiniais – šįkart apie „Mr. Nobody”. Vertinga paskaityti ir mačiusiems, ir ne. Tuo tarpu balsas.lt taip giliai nekapsto, tačiau galbūt ką nors sudomins antraštė – „Penki tikri psichikos sutrikimai filmuose”.

Skaitantiems anglų kalba šįkart rekomenduosiu pasidomėti kritiku Mark Kermode. Šį, BBC kino apžvalgininką nr. 1, asmeniškai labai mėgstu. Puikios filmų rekomendacijos ir tikras malonumas skaityti/žiūrėti/klausyti.

Atsipalaidavimui – kelis ratus po Internetą apsukęs top 250 imdb.com filmų supermontažas ir – neseniai minėto Bram Stokerio 165-ojo jubiliejaus proga – vampyrai iš kino istorijos.

Šios savaitės Kinorama trumpoka, bet viskas tam, kad daugiau laiko liktų apsilankyti „Scanoramos” filmuose arba nekantriai laukti jų savo mieste. Numerį užbaigia Krzysztof Kieslowski ir jo mintys apie kultūros krizę ir žinojimą.

 

 

 

 

Komentarai