fbpx
Kinorama

Kinorama #22

Režisierius Michelangelo Antonioni
Režisierius Michelangelo Antonioni
Režisierius Michelangelo Antonioni

Sveiki, kinformacijos gurmanai. Sekmadienio vakaro tradicija „Kinorama“ vėl papasakos kas, ką ir kodėl rašė apie kiną.

Pradėsime nuo Michelangelo Antonioni. 100-osios meistro metinės jau buvo paminėtos retrospektyvomis, tačiau išskirtiniams žingeiduoliams puikiai tiks šis nestandartinis Živilės Pipinytės straipsnis. Beje, kino kritikė taip pat apžvelgė lietuviškus „Igruški“ ir „Tėvas“, o Aistė Račaitytė rašė apie puikų „Juodųjų naktų“ kino festivalį Taline.

Bernardinuose galite rasti Vainiaus Bako „7 psichopatų“ recenzija provokuojančiu pavadinimu ir įdomų verstą interviu apie Europos kiną su Volkeriu Schlöndorffu.

Taip pat – atsiliepimai iš Izoldos Keidošiūtės vakarų „Pasakoje“ publikuoti 15min.

Ieškantiems naujų vietų pasiskaityti apie kiną rekomenduočiau savo seną-naują atradimą – G Tašką. Čia ir pakankamai išsamus dienoraštis iš „Scanoramos“, pseudonimu „Barabas“ pasirašyta Kieslowski analizė ir interviu su režisieriumi Vytautu Tinteriu, taip pat publikuotas 370.

Beje, 370 vėl rašo apie Romą Zabarauską. Kai kurie režisieriai tiesiog negali pradingti iš Interneto srauto.

„Atgimimas” publikuoja interviu su „Sidabrinių Gervių” laureatais Justinu Lingiu ir Algimantu Puipa. Geriau vėliau, nei niekada.

Žiūrintiems filmus namie – kaip visad puikiai parašytas Buržujaus kino teatras, o skaitinėjantiems anglų kalba rekomenduočiau senesnius, bet labai neprastus straipsnius apie bitnikų kiną (jei užkabino naujausias „Kelyje“) ir Tarkovskį.

Atsipalaidavimui kelios kino įdomybės (galbūt netgi pravers kokiame kino protmūšyje): graži diagrama apie tikrą žanrų universalą – Martiną Scorcese. Ar pastebite dėsningumus? Taip pat aktorė Jennifer Connely atsiduria liepto gale tikrąją to žodžio prasme, trijuose skirtinguose filmuose.

Pradėjome Antonioni, juo ir užbaikime. Trumpas pokalbis su kino meistru – neišsigąskite, video pradžioje – Stevenas Spielbergas.

Geros savaitės!

 

Komentarai