fbpx
Kinorama

Kinorama #26

Režisierius George A. Romero. Autorė frankenska13
Režisierius George A. Romero. Autorė frankenska13
Režisierius George A. Romero. Autorė frankenska13

 

Labas vakaras, žiūrovai ir skaitovai. Trumpas žvilgsnis iš KINFO varpinės apie tai, kas gero (ar blogo) buvo pasakyta apie mūsų mylimiausią meno formą per paskutines dvi savaites.

Pradėkime nuo įvairių pokalbių. Dažnas pašnekovas šiomis dienomis buvo į „Žiemos ekranus“ atkurnėjęs prancūzų režisierius Damienas Odoulis. Jei jums neteko susitikti su režisieriumi kino seanse, siūlau paskaityti lrt.lt arba „7 meno dienų“ paruoštus interviu. O taip pat, be abejo, Kristina Buožytė. Šįkart režisierę kalbina „Kultūrpolis“ ir Valerija Lebedeva.

Beje, „Kulturpolis“ vienoje recenzijoje taip pat prisimena originalų patiekalą iš „Tylios nakties“ – „grikiais farširuotą bebrą“. Nemačiusiems filmo, tokia antraštė turbūt atrodytų keistoka. Tą pačią „Tylią naktį“ į miltus mala Živilė Pipinytė. Jau pats pirmas sakinys daug ką pasako! Paskaitykite. Kitas Ž.Pipinytės straipsnis – apie naująjį Tarantiną.

Tado Vidmanto gerbėjams – naujas interviu su jaunos kartos kūrėjų. Tiesa, daugiau apie dizainą nei kiną, tačiau Tado atsakymai visuomet smagūs. Thomas Vinterbergas, būdamas dar jaunesnis už Tadą, pradėjo judėjimą „Dogma 95“. Jūsų dėmėsiui – verstas interviu su šiuo danu „7 meno dienose“.

„Nemunas“ taip pat siūlo įdomių skaitinių. Pavyzdžiui, rašinys apie Joną Meką ir dažnus naujos lietuviškos dokumentikos veikėjus – vaikus. „IQ“ šiek tiek apžvelgia ekrane matytas naujienas – „Žiemos ekranus“ ir „Linkolną“, o Lrytas.lt paliečia lietuviškos animacijos temą.

Galbūt jums įdomu kaip Holivude pristatomas Europos kinas? Apie šios Atlanto pusės  kino populiarinimą galite paskaityti čia. Lietuva niekur nefigūruoja, tačiau galite pasidomėti, kokie mūsų kūrėjai išskirti interaktyviame žemėlapyje.

Atsipalaidavimui – keletas įdomybių. Smagią popkultūros, šokio ir dizaino sintezę galite rasti čia, o šioje vietoje – idėja neįprastai kino seanso patirčiai. Nors vis mąstau, jog taip žiūrėti filmą būtų nepatogu.

Šios savaitės režisierius – kino apie zombius ir folkloro krikštatėvis – George A. Romero.

Komentarai