fbpx
Kinorama

Kinorama #27

Režisierius Aki Kaurismäki
Režisierius Aki Kaurismäki
Režisierius Aki Kaurismäki

Sveiki gyvi, visi dar turintys jėgų žiūrėti ir skaityti po visų meteoritų, gripo epidemijų ir popiežių kaitos. Jei kinas jums rūpi daug labiau nei visi išvardinti dalykai – paskanaukite sekmadieninio Kinoramos kokteilio.

Pradėkime nuo didžiųjų, tarptautinių aktualijų, pavyzdžiui, Berlinalės. Živilė Pipinytė, kaip visuomet, rašo apie vieną didžiausių Europos kino švenčių iš lietuviškos perspektyvos. Net keliuose straipsniuose. O lrt.lt padeda laukti oskarų – surinkdama į vieną vietą nominuotuosius trumpametražės animacijos kategorijos filmus. Beje, tikriems apdovanojimų mėgėjams turėtų patikti šis straipsnis (anglų kalba) apie tai, kodėl šiųmetiniai Akademijos apdovanojimai – išskirtiniai.

Kitą savaitę – Vilniaus knygų mugė. „Kas bendro su kinu?“ – klausiatė jūs. Atsakysiu: tai bus puiki proga pavartyti ir įsigyti knygą apie kino režisierių Almantą Grikevičių. Kelias ištraukas iš knygos galite rasti čia ir štai čia.

Trumpai apie filmų atsiliepimus: G.taškas trumpai aprašė „Argo“; Kultūrpolis rašė apie G. tašką „Valentine Vienas“; buržujus toliau nepailstamai fiksavo viską ką matė; o „Kino Maistas“ apžvelgė 2011-ųjų filmą „Albert Nobbs“. Beje, labai smagus straipsniukas apie kino industriją Maroke taip pat randamas ir „Kino Maisto“ tinklapyje.

Interviu šiomis savaitėmis visai nestigo: IQ su svečiu kalbėjosi apie kino kritiką; Bernardinai su Sauliumi Beržiniu apie holokaustą ir su Damienu Odouliu apie sinefiliją; Lietuvos ryto televizija į savo studiją pakvietė dokumentikos apie Žalgirio mūšį režisierių; ir, žinoma, „Šiaurės Atėnų“ interviu su Romu Zabarausku apie maištą – ką gi daugiau. Beje, jei mėgstate  netipinius pokalbius, siūlau pasiklausyti šios radijo laidos su scenaristu ir režisieriumi Giedriumi Zubavičiumi. Turbūt vienas keisčiausių momentų lietuviškos radijo žurnalistikos istorijoje.

Atsipalaidavimui siūlau penkis įsimintinus bučinius kino istorijoje ir kino kompanijos „Paramount“ šimtmečio grafinę istoriją. Visai smagu pasitikrinti, kiek senų ir naujų filmų atpažįstate. Tarantino gerbėjams turbūt patiks visasas „Ištrūkusio Džango“ scenarijus netgi su į filmą nepatekusiomis scenomis.

Pabaigai – trumpas prancūzų interviu su režisieriumi Aki Kaurismaki.

 

Komentarai